Kluzký povrch vozovky zapříčinil mnoho kolizních situací.
Před třetí hodinou odpolední zablokoval hlavní silniční tah do turistického střediska Říčky v Orlických horách polský kamion. Nehoda na silnici II/319 se stala mezi obcemi Javornice a Pěčín. Čekat se muselo na vyproštění těžkého vozidla.

Nehoda na viaduktu u Častolovic

Už časně ráno došlo k hromadné dopravní nehodě na viaduktu u závodu Orsil v Častolovicích. Krátce po půl osmé tam policisté vyjížděli k nehodě tří osobních aut. Podle oznámení záchranářů byla lehce zraněna jedna osoba. Hlídka ze skupiny dopravních nehod událost vyšetřila. Silnice č. I/11 v tomto úseku byla více než tři hodiny průjezdná pouze s omezením.

„Policisté řídili dopravu kyvadlově a do místa nehody pouštěli pouze nákladní auta. Osobní automobily odkláněli v Česticích a v Častolovicích na objízdnou trasu," uvedla policejní mluvčí Alena Kacálková. Plně zprůjezdněna byla silnice až hodinu před polednem.

Uzavřen přechod pro kamiony

Pro kamiony byl během dopoledne uzavřen hraniční přechod v Náchodě – Bělovsi. Hlavním důvodem byla nesjízdnost vozovek na polské straně hranice. Desítky kamionů tak zůstaly stát na obchvatu u České Skalice, kam je policie odstavovala, aby neblokovaly dopravu na průjezdu Náchodem.