Jasná obloha, bezvětří, teplota několik stupňů pod nulou a přimrzlé sjezdovky, které jsou všechny otevřené a upravené. Tak to dnes vypadá na svazích v Říčkách.

"Leží na nich 70 až 100 centimetrů přírodního a technického sněhu. Na začátek sjezdovek vás vyveze šestisedačková lanová dráha s bublinou a v případě vyšší návštěvnosti také vlek Tatrapoma. K dispozici máme rovněž prostor Bobíkovy výcvikové louky s pohyblivým pásem a kolotočem, který je celý přístupný i bez doprovodu instruktora lyžařské školy. Nabídka všech doprovodných služeb je také kompletní," hlásí Ski centrum Říčky.

Fotogalerie: Turisty do výšin Orlických hor vylákalo inverzní počasí

Běžecké trasy jsou upraveny od Homole po Panské Pole včetně sjezdu na Zdobnici.

Počasí přeje i v Deštném v Orlických horách. Ve čtvrtek jsou v tamním skicentru v provozu obě lanovky i kotvy, otevřené jsou sjezdovky všech obtížností. Pro děti jsou připraveny vlny podél Sluneční louky i dětská dráha nad pekárnou. Dnes bude do 16 hodin probíhat na Závodní sjezdovce trénink dětí, ale uzavřena pro veřejnost kvůli němu nebude.

A jízdu si můžete vychutnat také jinde, třeba na Šerlichu, v Bartošovicích v Orlických horách, na olešnických sjezdovkách, ve Zdobnici, Sedloňově či Černé Vodě. Právě tam se vyřádíte i v malém snowparku. "Každá překážka má své místo na pravé straně svahu a když nechcete, nemusíte žádnou z nich potkat," upozorňují provozovatelé.

A šlápnout můžete i do bílé stopy na běžkách. Údržba lyžařských běžeckých tras z Orlického Záhoří a Ski arény proběhla v úterý.