Silnice z Deštného v Orlických horách na turisticky oblíbený Šerlich se 28. října otevřela v režimu předčasného užívání. Místo zákazových značek byly instalovány značky upozorňující řidiče, že projíždí stavbou. Kvůli tomu je omezená i maximální rychlost, a to na 50 kilometrů v hodině.

Objížďka klíčové komunikace v Orlických horách tedy skončila, rekonstrukce ovšem ne. Královéhradecký kraj plánoval opravenou silnici uvést do běžného provozu v úterý 14. listopadu. Z termínu ale nakonec sešlo a slavnostní akce je zrušená.

Z cesty ze Šerlichu.
Na silnici na Šerlich přibudou zpevněné výhybny. Bude bezpečnější, říká hejtman

„Slavnostní zahájení ke zprovoznění silnice II/311 Zákoutí – Šerlich se uskuteční v náhradním termínu, stavební práce na rekonstrukci tohoto úseku silnice nadále pokračují,“ stručně sdělila za kraj Martina Svatoňová.

O novém datu oficiálního dokončení projektu bude kraj informovat.

Královéhradecký kraj rekonstrukci silnice na vrch Šerlich zahájil 2. května. Uzavírka silnice měla původně trvat do 2. října, ale bylo nutné ji prodloužit. Nyní se odložilo i slavnostní otevření. Silnice už nyní čelí kritice. Podle některých řidičů je komunikace příliš úzká.

Projeďte se s námi po cestě na Šerlich:

Zdroj: Deník/Jana Kotalová