Čeká je totiž i spanilá jízda, která projede v sobotu 8. června i Rychnovskem. Je součástí čtvrtého Srazu přátel značky Jawa. Ten odstartuje oficiálně v 10 hodin v areálu koupaliště v Ledcích, k vidění tu bude výstava historických motocyklů a automobilů. Pořadatelem akce je Klub netradičních nápadů Ledce.

Kulturní program zpestří od 10.30 cestovatelské vyprávění S Jawou na cestách, o hodinu později zde pokřtí své nové CD jarmareční hudební těleso Nešlapeto, připravena je velkoplošná LED projekce, v pravé poledne retro módní přehlídka a ve 13 hodin začnou závody v Jawatlonu.

Nebude chybět tovární stánek Jawa a již zmíněná a tolik očekávaná spanilá jízda. Sedmatřicet kilometrů dlouhá trasa, po níž se účastníci se svými dnes už historickými „vozítky“ vydají, vede z Ledců přes Bolehošť, Křivice, Ostašovice, Lično, Voděrady, Novou ves, Přepychy, Mokré, Jílovice a Vysoký Újezd do Kláštera nad Dědinou - k rodnému domu zakladatele firmy Jawa Františka Janečka a do Ledců. Start je v 15.30. Od 20 hodin je přichystána večerní zábava.

Neratov má nové rozhledy.
Neratov má nové rozhledy