Letos se konal pátý ročník a na účast si pořadatelé nemohli stěžovat. Své výtvory lidé přinášeli do místní restaurace už od deseti hodin.

„Dnes hodnotíme asi čtyřicet vzorků, což je takový průměr. V loňském roce byla účast o trochu vyšší, ale to bylo asi způsobeno tím, že akce se konala v listopadu, kdy již není tolik možností pro venkovní aktivity," řekl Zdeněk Krafka, starosta obce Pohoří, která je pořadatelem kulinářské akce.

Pořadí ve třech samostatných kategoriích určovala šestičlenná porota. „Výrobky mají přiřazená čísla, takže hodnocení je naprosto anonymní a transparentní," upozornil starosta.

Přesto nakonec stupňům vítězů dominovaly většinou místní hospodyňky. V kategorii sladkého pečiva zvítězila Marie Kupková, mezi slanými dobrotami pak Anna Jurásková.

Pouze první místo v kategorii koláčů putovalo mimo Pohoří. Nejvíce chutnal ten od Marie Čermákové z Nového Města nad Metují. Výherkyně i hospodyňky z dalších hodnocených míst si odnesly hodnotné ceny, které do soutěže věnovali sponzoři.