Atraktivní podívaná na um řezbářů přilákala množství návštěvníků. Letos jde o již devátý ročník řezbářského sympozia a speedcarvingu, neboli vyřezávání na čas, a to se zahraniční účastí. Už ve čtvrtek začalo řezání na téma: Anděl. A v pátek pozdě odpoledne byl na programu speedcarving, stejně jako v sobotu, kdy se od 14 a 15.30 hodin budou vyřezávat lavičky.

close Pozvánka. info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Pozvánka.

Přátelé hradu Skuhrov a obec Skuhrov nad Bělou už dopředu avizovaly, že akce se zúčastní Jan Paďour, Radek Smejkal, Robert Musil, Petr Krejcar, Martin Bořuta a také Res Hofmann a Christian Schmidt. Nejen domácí, ale také obě návštěvy ze zahraničí jsou v oboru velkým pojmem, patří ke světové špičce.

Z doprovodného programu Proměn dřeva ve Skuhrově nad Bělou. | Video: Deník/Jana Kotalová

Tradiční součástí akce je také dražba a další lákadla včetně stánkového prodeje. Svůj um tu vedle dalších předvádí umělecký kovář Richard Špilka, který se kovářství věnuje už přes 30 let, a s pořezem dřeva a stromolezectvím seznamuje Luděk Kubíček. A postaráno je také o zábavu dětí.

Podívejte se, jak loni vznikala kuličková dráha na téma Ať žijí duchové: 

| Video: Youtube

Proměny dřeva se těší velkému zájmu, ty první se tu uskutečnily v roce 2016. A jejich výsledky dnes mohou lidé spatřit nejen ve Skuhrově nad Bělou, ale i v řadě dalších obcí na Rychnovsku, které zdobí dřevěné sochy.

Mohlo by vás také zajímat: Dům i elektro skříně. Ikona street artu NeSpoon zahalila Vamberk do krajky

Křehkou krásu krajky netvoří paličkami, ale sprejem. Polská umělkyně NeSpoon je tvoří po celém světě a nyní nese její stopu i Vamberk. | Video: Deník/Jana Kotalová