„Ve středu obce se nám podařilo koupit druhou část nemovitosti, které jsme byli spoluvlastníky – číslo 13 u mostku před zastávkou. V současné době jsme dostali stavební povolení, že stavbu můžeme zbourat. Až se tak stane, vypíšeme soutěž na projektovou dokumentaci na sportoviště, které tam plánujeme. Měl by tam vzniknout oválek, součástí by mělo být hřiště s umělým povrchem a budova do „elka“, která bude zázemím ke sportovišti,“ uvedl starosta Milan Bárta.

close Deník na návštěvě info Zdroj: Deník zoom_in Deník na návštěvě Sportoviště by mělo sloužit blízké škole, ale i veřejnosti. „Vznikla komise složená ze zástupců místních sportovních oddílů a uspořádali bychom sezení, kde bychom si každý řekli, co bychom tam chtěli mít. Na základě toho vytvoříme strategii, podle níž se bude zadávat projektová dokumentace,“ vysvětlil starosta.

Jak přitom upozornil, obec bude usilovat o dotaci, aby nákladnou investici byla schopna uskutečnit. V poslední době se tu investovalo také do nových chodníků a veřejného osvětlení. A zlepšení vzhledu obce prospěje i rekonstrukce elektrického vedení. „Všechny dráty elektrického vedení tady zmizí pod zemí,“ dodal starosta, který doufá, že při rozmarech počasí ubydou i výpadky elektřiny způsobené pády stromů.