VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skořepa: Je možné, že dojde na má slova a obchvat nebude nikdy

Rychnov nad Kněžnou - O budoucnosti a trase obchvatu Rychnova se bude ještě jednat. Bude těžké najít shodu.

15.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Šebek

Trasa budoucího obchvatu Rychnova nad Kněžnou se stále upravuje. V pondělí to na zasedání městského zastupitelstva vysvětlil vedoucí oddělení silničního úřadu a úřadu územního plánování a také předseda dopravní komise Jiří Brandejs: „Projektant v současné době připravuje dokumentaci řešení, ve které zohlední požadavky a doporučení všech zainteresovaných orgánů i písemné připomínky občanů. Na přelomu ledna a února příštího roku bude projekt představen na veřejném projednání."

NEJSLABŠÍ MÍSTA PLÁNOVANÉHO OBCHVATU

Někteří obyvatelé dotčených obcí mají k doposud plánové podobě obchvatu značné výhrady. Občané Lipovky se obávají, že obchvat povede příliš blízko jejich obci a auta budou v kritických hodinách, kdy se v kvasinské automobilce střídají směny – okolo šesté ráno, druhé odpoledne a desáté večer – zatěžovat komunikaci v Lipovce, protože objezd se bude ucpávat.

Dalším kritickým bodem je nepochybně křižovatka „pod Budínem", kde by se měla objízdná trasa napojovat na stávající dopravní infrastrukturu. Ozývají se proto hlasy, které požadují, aby se obchvat úplně vyhnul Rychnovu a napojil se až nad budínským kopcem.

„Napojení obchvatu až na kopci by nezbytně znamenalo stavbu mostu. Celá záležitost je v gesci ministerstva dopravy, od něhož nyní nemáme informace, že by se chystalo uvolnit potřebné finance na takovou náročnou stavbu k překlenutí údolí „pod Budínem", prozatím vylučuje tuto variantu starosta Rychnova Jan Skořepa.

ZVÍTĚZÍ CESTA NEJMENŠÍHO ODPORU

Starosta také dodává, že je nutné, aby záměr vybudování obchvatu byl obyvatelům regionu společný, byť se všechny části projektu nebudou líbit všem. „ Zastupitelstvo v září rozhodlo, jak má přibližně koridor vypadat, nemůžeme první potřebné kroky pořád odsouvat. Nebo je možné, že nakonec dojde na má slova a obchvat nebude nikdy," reagoval Skořepa na návrh ke zrušení změn v územním plánu pro nepřipravenost.

Zastupitelé nakonec první fázi změn v územním plánu odsouhlasili s tím, že další změny budou postupně v jednotlivých krocích následovat a budou zohledňovat právě jednotlivé oficiální připomínky všech, kterých se budování nového dopravního koridoru mezi Rychnovem a Solnicí bude týkat. Občané se proto mají připravit na začátek příštího roku, kdy dostanou možnost se na veřejném projednání k projektu vyjádřit.

Autor: Kateřina Janečková

15.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Magnet kola ovládla Javornice

Volby na Královéhradecku.

Úspěšní i neúspěšní: Něco končí a něco nového začíná

Krajský fotbal: Smutné jubileum. Smiřice zůstaly podesáté bez bodu

Královéhradecko - Krajská fotbalová I. A třída i obě skupiny I. B třídy mají za sebou další soutěžní střetnutí.

Volby 2017: Kompletní výsledky z Rychnovska

Rychnovsko - Kompletní výsledky parlamentních voleb ze všech měst a obcí v okrese:

Krajský přebor: Červený Kostelec přemohl lídra. Kanonáda Jaroměře

Královéhradecko - Fotbalový krajský přebor na Královéhradecku pokračoval jedenáctým kolem.

V Rychnově chystají „Večer plný krásy a splněných přání“

Rychnov nad Kněžnou - V Pelclově divadle v Rychnově nad Kněžnou se v pondělí 23. října od 17.30 hodin uskuteční Večer plný krásy a splněných přání, který připravila přední česká kosmetička Vlasta Libotovská.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení