Do Velikonočního pondělí vydržela fungovat jen dvě největší lyžařská střediska, a to Deštné v O. h. a Říčky v O. h. V Sedloňově vyvezl vlek poslední lyžaře v neděli.

„Co jsme slíbili veřejnosti, jsme také dodrželi. V sobotu a v neděli bylo krásné slunné počasí a na sedačce se ještě tvořila krátká fronta. Na Velikonoční pondělí se sice počasí již výrazně zhoršilo a dokonce i pršelo, nicméně vytrvalým a věrným zákazníkům jsme na Martě I nabídli sedačkovou lanovku a všechny tři sjezdovky – červenou, modrou a černou,“ komentoval poslední lyžařské dny František Prouza z deštenského Sportprofi, které provozuje většinu zdejších vleků. Jak doplnil, letošní sezona byla průměrná, a to vzhledem k opožděnému začátku a loňským ztrátám.

Také v Říčkách v O. h. si ještě na Velikonoce lyžaři užívali všech tří sjezdovek na Zakletém. „Poslední víkend byl důstojným zakončením sezony. V sobotu a v neděli naštěstí nevyšla předpověď a bylo krásně. Horní parkoviště bylo první zmíněný den zcela zaplněné, v neděli ze tří čtvrtin. Všechny tři sjezdovky fungovaly i v pondělí, kdy u nás nepršelo,“ reagoval na dotaz Petr Kánský z ústeckého Ski klubu, který také sezonu hodnotí jako průměrnou.
Sedloňovští sokolové ukončili také průměrnou sezonu již v neděli. „V pondělí nebyl sníh,“ uvedl vlekař Václav Sameš.

Většina provozovatelů vleků považuje letošní lyžařskou sezonu za průměrnou. „Ačkoliv sníh vydržel na sjezdovkách poměrně dlouho a od druhé poloviny ledna napadlo dostatečné množství přírodního sněhu, opožděný začátek sezony ke konci loňského roku nám naopak způsobil veliké ztráty,“ bilancoval František Prouza z deštenského Sportprofi.

Stejný názor má i Petr Kánský z ústeckého SKI klubu v Říčkách v O. h. „U nás jsme začínali až 17. prosince, jindy se jezdilo již od konce listopadu, a přes vánoční svátky pršelo. Od druhé poloviny ledna pak byly ideální podmínky a dostatek lyžařů jsme zde měli až do Velikonoc,“ zavzpomínal Petr Kánský.

Václav Sameš ze Sedloňova tvrdí, že jejich lyžařská sezona byla také průměrná. „I když jsme do Velikonoc nevydrželi, měli jsme nadělané veliké zásoby technického sněhu, který jsme postupně rozhrnovali. Proto jsme i přes vysoké teploty vydrželi tak dlouho. Kdyby nebyly problémy se sněhem během Vánoc, byla by bilance ještě příznivější,“ dodal.