To je jen část otázek, na které bude možné najít odpovědi při dalším, již osmnáctém ročníku školské výstavy Rychnovska.

Ta se uskuteční již tento pátek a sobotu v areálu VOŠ a SOŠ průmyslové v Rychnově nad Kněžnou.

„Výstava si klade za cíl komplexně informovat o možnostech studia na středních školách a odborných učilištích našeho regionu i regionů sousedních a usnadnit tak žákům devátých tříd základních škol a jejich rodičům nelehké rozhodování,” říká Hynek Martinek, ředitel školy, kde se výstava uskuteční.
Návštěvníci budou mít možnost přímo od zástupců jednotlivých škol získat všechny aktuální informace o studijních a učebních oborech, které je zajímají. V letošním roce si výstavní plochu rezervovalo 38 škol a několik průmyslových podniků a institucí.

Kromě mnoha stánků, v nichž se každá ze škol pokusí „ulovit” co nejvíce svých nových studentů, se deváťáci dozvědí i něco z praxe. Hlavně zájemci o studium technických oborů budou nadšeni. Pořádající střední škola si připravila při této příležitosti den otevřených dveří a žáci tak budou moci nahlédnout i do učeben technických oborů. Poznají tak diagnostickou laboratoř automobilů, v činnosti uvidí školní CNC stroje a roboty nebo nahlédnou do dřevařských dílen.

V pátek bude výstava otevřena od 9 do 17 hodin, v sobotu pak od 8 do 12 hodin.

Co výstava nabídne a komu

• Výstava středních škol nejen z Rychnovského regionu je určena žákům devátých tříd základních škol.
• Letos se bude prezentovat 38 středních škol.
• Představí se i několik firem a podniků z regionu, aby žáci získali představu o samotné praktické části studia.

(sir)