Žák šestého ročníku Benedikt Bareš zvítězil v konkurenci 13347 dětí v soutěži Bobřík informatiky. Bareš kraloval žákům 6. a 7. tříd v kategorii benjamin.
Logicko – informační soutěž testuje počítačové znalosti žáků základních a středních škol. Prověřuje, jak jsou připraveni na řešení otázek v oblasti algoritmizace, problémů digitální gramotnosti a porozumění informacím. Letos se uskutečnil už osmý ročník.

Bobřík informatiky je rozdělen do pěti věkových kategorií od čtvrťáků základních škol až po maturitní ročníky středních škol a probíhá formou on-line testu.
Několik žáků z dobřanské školy se přihlásilo do podobné soutěže s názvem IT-slot. Na Barešův úspěch v ní navázala žákyně z osmého ročníku, která se v konkurenci více než tří tisíc účastníků probojovala mezi 45 nejlepších do celostátního finále.

Soutěž IT-slot má velmi široký záběr. První část soutěžních úloh byla zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích, tedy internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování. Druhá část se věnovala matematickému a logickému myšlení. Finále hostí Soukromá střední škola výpočetní techniky na pražském Proseku.