Workshopy 
s profesionály

V úvodní části redakční týmy prezentovaly návrhy nových pořadů pro dětský kanál České televize Déčko, dále následovaly různé workshopy pod vedením profesionálů z České televize. Účastníci se tak mohli zapojit do workshopů pro reportéry či techniky, dramaturgického, scénáristického či režisérského kurzu nebo si vyzkoušet dabing a tvorbu upoutávek. Také nechyběla prohlídka studií a sledování natáčení dětského pořadu Kouzelná školka.

Pořad Like oceněn
jako nejlepší

Borohrádecký tým představil připravovaný dokument Like o vztahu dětí k moderním technologiím. Tato prezentace byla oceněna jako nejlepší, a tak zástupkyně borohrádeckého štábu Michaela Zahajská vystoupila v pořadu Zprávičky, kde dokument přiblížila divákům.
Celý den v České televizi byl pro náš tým velkou zkušeností a motivací k další práci.

Vedle nových poznatků ze zajímavých workshopů a exkurze do studií nás těší úspěch našeho připravovaného dokumentu Like, který jsme mohli dále rozpracovat s dramaturgy programu České televize Déčko.
Naučili jsme se mnoho nového a mohli jsme spolupracovat jak se sympatickými pracovníky České televize, tak s kolegy z jiných televizních štábů. České televizi za vše moc děkujeme a těšíme se na další setkání, jehož tématem bude program České televize Sport.

Michal Přibyl, ZŠ TGM Borohrádek