„Nedávno jsme obnovili naše technické zařízení pro výuku. Musíme jít s dobou," popisuje ředitel školy Milan Maršík.

Investice do moderních pomůcek přitom nejsou malé. Často se pohybují v řádu statisíců.

Termokamera, kterou jeden z vyučujících příchozím předváděl v laboratořích, například vyjde na devatenáct tisíc korun.

„Bez toho však škola nemůže fungovat. Navíc je potřeba, aby se stále vzdělávali i sami pedagogové. Bez toho to nejde," popisuje ředitel.

S tím souhlasí i jeden z vyučujících Vladimír Dušek, který na škole učí odborné předměty.

„Oproti mým vrstevníkům jsem v oblasti technologií dost napřed. Hlavní je nebát se a stále se dozvídat nové věci," prozradil.

Škola bude přijímat přes sto nových studentů  a nabízí dva základní obory.

„Studovat k nám mohou přijít i děvčata. Zajímat by je mohl především obor informační technologie , z něhož bude mít absolvent předpoklady pro komplexní administrativně ekonomickou správu firmy ve funkci manažera či asistenta," vzkazuje ředitel.

Vyučování technických oborů má na škole přitom velkou tradici  – učit se tu začalo už v roce 1945, tedy před osmašedesáti lety.

„Prezentace školy se mi moc líbí. Přemýšlím, kam se po základce vydám. Nejvíc mě zaujalo moderní vybavení. Mám moc rád tyhle „mašinky" a chtěl bych se naučit je používat," hodnotí den otevřených dveří Lukáš Novák.

Jedinou nevýhodou podle něj je, že není přímo z Dobrušky. „Pro studenty, kterým by dojíždění dělalo problém, máme k dispozici nové a moderní prostory internátu," dodává ředitel Milan Maršík.