Odpolední program byl zahájen milým setkáním s bývalou žákyní Petrou Gluchovou, která v roce 2010 vyhrála soutěž o nejlepší školní logo. To je po prázdninovém malování umístěno na hlavní stěně auly. Petra objasnila svoji ztvárněnou myšlenku a odpovídala na dotazy.

Návštěvníci se mohli zapojit do soutěže s názvem Po stopách Večerníčka, kterou připravili žáci 9. ročníku. Nejen soutěžící se tak u nás mohli setkat s Krakonošem, Trautenberkem, Patem a Matem, Makovou panenkou, kouzelníkem či dalšími pohádkovými postavičkami, od kterých dostávali různé úkoly.

Nechyběly tradiční fyzikální pokusy, sportování v tělocvičně, stolní tenis v aule, moderní technologie v angličtině, promítání reportáží školní televize, tvůrčí dílna zaměřená na využití přírodních materiálů, matematické stavebnice i stavebnice merkur. Plno bylo ve cvičné kuchyňce při zdobení perníčků.

Máme radost z vysokého počtu návštěvníků soutěže se zúčastnilo 70 hráčů a více než 80 perníčků bylo ozdobeno během krátké chvíle. Potěšil nás zájem jak rodičů současných i potencionálních žáků, tak širší veřejnosti, přivítali jsme i starostu města Martina Moravce a tajemníka městského úřadu Zdeňka Cablka. Závěr dne otevřených dveří patřil setkání se žáky loňské 9. třídy.

Iva Přibylová, ředitelka ZŠ