Už jen na pár místech Orlických hor se daří udržet provoz na sjezdovkách. Jako u chaty Juráška v Olešnici v Orlických horách, kde se tento týden lyžuje následovně: v úterý do 12 hodin, ve středu 6. března je z technických důvodů zavřeno, ve čtvrtek a v pátek je otevřeno od 9 do 16 hodin.

Lyžuje se už jen v Říčkách, Orlickém Záhoří, u Jurášky a Šerlišského Mlýna.

V Říčkách už se nelyžuje na modré sjezdovce, ale na červené ano, stejně jako na černé, kde panují nejlepší podmínky. K dispozici je rovněž Bobíkova cvičná louka. „Od dnešního dne jsme pro vás připravili speciální zvýhodněné jízdné, které je jednotné pro všechny. Cena za tento tarif je 400 Kč na jakoukoliv osobu a platí po celý den. Dále si můžete vybrat z bodových tarifů, jak je u nás znáte. Z důvodu horší předvídatelnosti provozu v následujícím období jsme přerušili prodej skipasů na e-shopu. Parkování na plochách Ski centra a skibus zajišťujeme zdarma,“ informoval provozovatel na začátku týdne.

Andrea Kolowrat Krakowská bude letos opět provázet rychnovským zámkem, výtěžek poputuje na dobrou věc.
Pro Pferdu: Andrea Kolowrat Krakowská zve na noční prohlídky rychnovského zámku

Jarní prázdniny na lyžích můžete ještě strávit ve Skiareálu Orlické Záhoří nebo ve Skiareálu Šerlišský Mlýn, kde sice počasí také dává zabrat, ale sjezdovka se tu upravuje každý den. Až po studny ve spodní části sjezdovky se jezdí v plné šířce a za zlevněné jízdné.

Mohlo by vás zajímat: Dominanta Šedivin a okolní krajiny. Prolétněte se nad kostelem sv. Josefa

Zdroj: Jiří Simon