Vedení obce to stále nevzdává a na svém snu, že postaví nový skiareál Jadrná, pracuje. Nyní dává dohromady to, co podle krajského úřadu v územním rozhodnutí chybělo.

„V podstatě už máme skoro všechno připravené a v červenci nebo v srpnu znovu podáme žádost o doplnění územního rozhodnutí. Jedná se asi o sedm záležitostí, mezi nimi například doložení drážního úřadu či doplněná vyjádření vlastníků pozemků," uvedl starosta Orlického Záhoří Vojtěch Špinler, který nyní náležitosti konzultuje s právní kanceláří, aby měl vše v pořádku.

To proto, aby se neopakovala situace, kdy člen sdružení Dědictví Orlických hor Jan Židlický rozhodnutí napadl.

„Žádné další překážky kromě Židlického nemáme. Nikdo jiný se stavbou skiareálu problém nemá. S veškerými orgány státní správy jsme ji prokonzultovali. Pro nás jako pro obec je to jediná možnost, jak udržet lidi ve vesnici, jinak nám utečou pryč za prací," přiznal Vojtěch Špinler, který se už pomalu loučí s vidinou, že se jim podaří získat peníze z evropských fondů.

„To byl i záměr Židlického, který ví, že stavbu může alespoň pozdržet. Může se stát, že si na evropské peníze nesáhneme, protože v září nebo v říjnu tato možnost končí," řekl starosta.

Jan Židlický je však odhodlaný výstavbu blokovat, jak jen to půjde. „Hory by měly zůstat takové, jaké jsou," řekl před nedávnem.

Přesto však obec nechce stavbu nechat soukromým investorům, od nichž měla nabídky. A to z důvodu, že finančně silné společnosti jsou pak nezvladatelné. „Na zastupitelstvu jsme se dohodli, že obec pojede sama za sebe a nikoho do toho nebudeme pouštět," dodal Vojtěch Špinler.