Odnést si věčný plamínek do svých domovů budete moci hned na několika vlakových stanicích na Rychnovsku, od Týniště nad Orlicí až po Potštejn. 

Betlémské světlo dorazí vlakem„TO SVĚTLO ve tmě svítí a tma jej nepohltila.“ S tímto biblickým citátem vyrážejí skauti roznášet Betlémské světlo po celé Evropě. Zdroj: ČTK

 • Týniště nad Orlicí
  Příjezd: 13.28, odjezd: 13.31
 • Čestice
  Odjezd: 13.37
 • Častolovice
  Příjezd: 13.40, odjezd: 13.41
 • Kostelec nad Orlicí město
  Příjezd: 13.44, odjezd: 13.45
 • Doudleby nad Orlicí
  Příjezd: 13.49, odjezd: 13.50
 • Záměl
  Příjezd: 13.54, odjezd: 13.55
 • Potštejn
  Příjezd: 13.58, odjezd: 14.02

Pro Betlémské světlo bude možné si dojít i přímo do měst a obcí. Na webu akce jsou zatím přihlášená tři místa na Rychnovsku, kde bude věčný plamínek plápolat: Týniště nad Orlicí, Záměl a Rychnov nad Kněžnou. Světlo si ale budete moci vyzvednout i jinde. Nezapomeňte si s sebou vzít svíčku a lucerničku.

V Týništi nad Orlicí bude Betlémské světlo k vyzvednutí v sobotu 16. prosince od 14 do 14.45 hodin na náměstí u pódia. Součástí programu bude vystoupení dětí z Mateřské školy U Dubu a Základní umělecké školy Týniště nad Orlicí. „Poté světlo ještě přeneseme seniorům a zaměstnancům do Geriatrického centra. Cílem akce je udělat druhým radost a ujistit je, že na světě není nikdo sám,“ sdělila na webu Týniště Veronika Čepelková, zastupitelka města.

Ježíškova schránka v Solnici.
Ježíškova pošta čeká. Schránku najdou děti v Kostelci, Solnici i Kvasinách

V Záměli si lidé budou moci světlo převzít nejen z vlaku od skautů, ale i v Hostinci u Karla IV. přímo na Štědrý den od 10 do 11 hodin. Kromě toho bude v této kulturní památce k vidění i Živý betlém a výstava betlémů. Na akci se zpíváním koled zvou členové spolku Má vlast – můj domov.

Betlémské světlo se bude rozdávat také v Rychnově nad Kněžnou na Starém náměstí, v průchodu za vánočním stromem. „Rádi se připojujeme ke štafetě míru, lásky a přátelství mezi lidmi,“ doplňují pořadatelé. S lucernou na náměstí mohou lidé přijít 23. prosince mezi 9. a 17. hodinou.

Také v Opočně bude možné si světlo vyzvednout. Přijít si pro něj můžete tradičně do informačního centra od 18. do 22. prosince.

Mohlo by vás zajímat: Kouzelné skršické Vánoce. Světýlka ozářila dům, stromy i plot

Zdroj: Deník/Jana Kotalová

Vánoční poutákZdroj: Redakce