Ještě tento týden se dojednávají detaily a vše již směřuje k ustavujícímu zasedání, které se ve městě plánuje na příští týden. Situace vzniklá po hlasování obyvatel tu totiž nebyla příliš složitá.

„Měli jsme ještě poslední informativní schůzku, kde jsme už jen doladili několik detailů. Zasedání se bude s největší pravděpodobností konat ve středu 10. listopadu od 17 hodin. Tam již budeme vědět o obsazení radních, o funkcích starosty a místostarosty i o volbě předsedů a členů kontrolního a finančního výboru. Rada města zasedne zřejmě 15. listopadu a bude řešit již běžné pracovní věci. Součástí budou také návrhy na členy komisí, kterých je pět,“ informoval starosta Milan Maček.

Již minulý týden proběhlo klíčové jednání jeho vítězné strany SNK ED s druhou nejsilnější SNK Volba pro Borohrádek, navázána byla spolupráce. „Jednání bylo konstruktivní a bezproblémové. Nabídli jsme jim nominaci jednoho člena do rady, příležitost dostanou i u finančního a kontrolního výboru. Ten nabídneme také zástupcům zbývajících stran. Dosud nemám žádné indicie, že by mělo dojít k nějakým změnám,“ uvedl borohrádecký starosta.

Nezávislí budou mít v zastupitelstvu výraznou převahu, neboť méně úspěšné strany (KSČM, SNK Správná volba 2010) příliš neobstály. „Mají po jednom mandátu, takže je to těžké, co s nimi. Naše strana si o kompetencích rozhodla, ale prostor dostanou i ostatní,“ dodal Milan Maček.