Strávit konec roku na horách je snem každého milovníka zimních sportů. Kdo si však nezamluvil horský hotel dlouho dopředu, volný pokoj už nesežene. Hotely a penziony v Orlických horách mají na Silvestra beznadějně obsazeno.

Zájemce o ubytování neodradil ani fakt, že sněhová nadílka zatím není nijak bohatá. „Silvestra máme úplně obsazeného, nemáme žádné volné místo. Teď je situace horší, protože není sníh. Ale lidé stále doufají, že napadne,“ vyjádřil se provozovatel Hotelu Orlice v Deštném v Orlických horách Pavel Saksl.

Zájem o pobyt na horách potvrzuje i Stanislav Štěp z informačního centra v Deštném. „Většina hotelů a penzionů je již plná. Volných míst bude už jen pár, přibližně z devadesáti procent mají Silvestr obsazený,“ informoval Štěp. Lidé podle něho stále očekávají sněžení.

Na nedostatek zájemců o ubytování si nemohou stěžovat ani v Říčkách v Orlických horách. „Máme plno. Letošního Silvestra si u nás někdo zamlouval už dva roky dopředu. Co se týká pobytů na horách, tak toho se krize asi vůbec nedotkla. I v létě jsme měli nejlepší obsazenost za dvacet let, jediný den jsme měli volný,“ objasnila situaci na horách provozní Chaty Perla v Říčkách Jarmila Škorpilová. Pokoje tam mají zamluvené až do půlky března, občas se naskytne jen pár volných míst.

Gabriela Štěrbová