„V souvislosti se změnou výše DPH a nárůstem distribuční složky ceny elektrické energie jsme nuceni od 1.ledna 2024 zvýšit cenu jízdného v průměru o 5 %. Přistupujeme k tomuto bezprecedentnímu kroku v nezbytně nutné výši a věříme tak, že ho pochopíte. Ceny jízdného na e-shopu zůstávají o 5 % nižší oproti běžnému ceníku. Online tak od 1. 1. 2024 nakoupíte za původní ceny, které byly platné na pokladně Ski centra před zdražením,“ informoval provozovatel střediska v Říčkách na svých webových stránkách.

A také o tom, že první den nového roku ležel na tamních svazích přimrzlý sníh a lyžaři si mohli vybírat ze tří sjezdovek: „Na modré leží 60 cm, na červené 80 cm a na černé 40 cm převážně technického sněhu. Po celý den bude přístupná také Bobíkova výcviková louka s pohyblivým pásem. Vstup do prostoru je v ceně výuky s instruktorem naší lyžařské školy. Pro další zájemce je přístup také možný, po zaplacení vstupného na pokladně Ski centra. Z přepravních zařízení je v provozu šestisedačková lanovka a v případě vyšší návštěvnosti také vlek Tatrapoma. Dále můžete využít ski servis, půjčovnu s úschovnou, lyžařskou školu nebo občerstvení. Parkování na plochách Ski centra a skibus na svých pravidelných linkách zajišťujeme zdarma.“

Otevírací doba je od 8 do 16 hodin.

I přesto, že z většiny svahů hor přírodní sníh zmizel, na hřebenech to je i na běžky. Ski centrum Říčky hlásilo, že upravené jsou trasy v úseku v rozsahu Homole až Mezivrší.

Lyžuje se také například v Deštném, jen večerní lyžování je až do odvolání přerušeno. Na Šerlišském Mlýně se lyžuje denně od 8.30 do 16 hodin, stejně jako v Olešnici v Orlických horách. Sedloňov doposud provoz nezahájil, podobně jako Nella v Bartošovicích v Orlických horách, která bohužel o svou sněhovou pokrývku přišla.