„Především na tratích Choceň - Týniště nad Orlicí a Týniště nad Orlicí - Letohrad je nutné počítat s nepravidelností v dopravě. „Prosíme cestující o sledování aktuálních informací o provozu na webu http://cd.cz nebo v aplikaci Můj vlak,“ uvedly České dráhy na svém účtu na sociální síti X.

Hasiče na Rychnovsku zaměstnalo odstraňování popadaných stromů v Pěčíně, Častolovicích, ve Skuhrově nad Bělou - v části Svinná, v Panské Habrové, ve Slatině nad Zdobnicí hrozil strom nakloněný nad tratí.

Hasiči absolvovali obdobné výjezdy také na Hradecku, jako v Lodíně, či na Trutnovsku. Tady v Mostku - části Souvrať spadl strom na přední část automobilu, nikdo se naštěstí nezranil.

Hasiči v Pardubickém kraji hlásí, že silný vítr komplikuje likvidaci požárů. Vítr ohniska rychle rozfoukává.

„Motorové pily jsou nasazeny na popadané stromy v našem kraji, ale vítr také rozfoukává ohniště. Hasiči tak mají plné ruce práce. Odpoledne zasahovali hasiči například v Biskupicích, kde zůstalo bez dozoru místo po pálení, které se rozhořelo. Po příjezdu jednotek z Moravské Třebové, Jevíčka, Jaroměřic, Velkých Opatovic a Chornice bylo zjištěno, že silný vítr rozfoukal ohniště z pondělního pálení a plameny se rozšířily na plochu o velikosti asi 20x30 m. Zasahujícím jednotkám ztěžoval likvidaci požáru nejen silný vítr, ale i velmi strmý a nepřístupný terén. Hasiči museli zabránit rozšíření plamenů do lesního porostu,“ informoval HZS Pardubického kraje na svém facebooku.

Tři jednotky hasičů směřovaly také v odpoledních hodinách do Lázní Bohdanče, kde hořela louka a náletové dřeviny. Silný vítr rozfoukával dvě ohniska. Plameny spolykaly porost o rozměrech asi 50x50 m. Další požár hasiči likvidovali v Opatově, kde spadly do porostu dráty vysokého napětí a tráva se následně vznítila. „Při velkém větru nedoporučujeme manipulovat v přírodě s otevřeným ohněm,“ upozorňují hasiči.

Mohlo by vás také zajímat: Dvacet, ale i 30 minut stáli řidiči v dlouhých kolonách přes Častolovice 

Zdroj: Deník/Jana Kotalová