Oheň vzplál krátce po jedné hodině v noci. V kanceláři se našla cihla a zápalná láhev pod oknem. „Někdo nejprve hodil dovnitř cihlu z blízké stavby a potom láhev,“ popsal Josef Kolinský pravděpodobnou příčinu požáru. Oheň poškodil především místnost, ve které pracuje Zdeněk Hrouzka. Ten je nyní na dovolené v zahraničí.

Podle Kolinského souvisí požár s dalšími případy msty, se kterými se advokátní kancelář delší dobu setkává. „Vše nyní vyšetřuje policie. Kolegovi například někdo nedávno polil celé auto modrou barvou,“ popsal útoky Kolinský. Oheň v kanceláři ho ale velmi překvapil. „Nevím, zda si ten člověk uvědomuje, že kvůli své pomstě ohrozil mnoho dalších lidí,“ řekl rozhořčeně Kolinský. Bližší informace o tom, s jakým případem advokátní kanceláře žhářova pomsta souvisí, nechtěl uvést.

Odmítla se k tomu vyjádřit i policie. „Zatím stále vyšetřujeme příčinu požáru. V případě, že prokážeme žhářský útok, můžeme samozřejmě zahájit trestní stíhání,“ uvedl pouze brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Příčinu požáru zatím nepotvrdili ani hasiči. „Vyšetřujeme, jak oheň vznikl,“ řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Hasiče k požáru téměř okamžitě po jeho vypuknutí zavolali obyvatelé domu. „Slyšeli prý dvě rány a pak ucítili kouř,“ řekl Kolinský. Kancelář však byla zamčená, takže hasiči do ní museli vniknout násilím.

Oheň dostali pod kontrolu za necelých dvacet minut. „Hořící kancelář i okolní místnosti jsme odvětrali a potvrdili, že uvnitř nebyli žádní lidé,“ uvedl mluvčí hasičů. Nebýt včasného zásahu, škody v kanceláři by byly mnohem větší. „I tak způsobil oheň škody přinejmenším za sto tisíc korun,“ sdělil Haid.

Advokát s touto částkou nesouhlasí. „Rozhodně to bylo víc, jen na zařízení kanceláře je mnohem vyšší škoda,“ divil se Kolinský, který hned včera jednal s pojišťovnou o náhradě škody. Do kanceláře v ulici Jana Uhra se přitom advokáti nastěhovali teprve letos v květnu.

Hrouzek a Kolinský zastupovali Barboru Škrlovou, když byla v Dánsku. Na základě jejich rady v červnu 2007 Škrlová oznámila, že je v pořádku v Kodani. Přiznala se také, že si identitu Aničky pouze vymyslela.

Do ledna 2008, kdy policie Škrlovou zadržela v Norsku, však oba muži z kauzy odstoupili.