Dům pro senioryMá vzniknout naproti základní škole Fr. Kupky 
v blízkosti pečovatelské služby.

Ti, kdo mají zájem bydlet 
v malometrážních bytech, musí splňovat určité podmínky.

Bytový dům bude vybaven společenskou místností pro seniory, kde se mohou všichni scházet.

Stavět se mělo začít v příštím roce, nakonec se ale stavba o rok odkládá.

O dům pro seniory je ve městě velký zájem. „Prováděli jsme veřejný průzkum, v něm se ukázalo, že je zájemců o tyto byty opravdu hodně, proto jsme se rozhodli, že stavbu zrealizujeme," vysvětluje místostarosta Dobrušky Petr Poláček. Ti, kdo mají o takové bydlení zájem, si ale budou muset ještě nějaký čas počkat. V Dobrušce zatím funguje pečovatelská služba a nejbližší domov důchodců je v Opočně.
Vedení města vypsalo výběrovou soutěž na projekt domu pro seniory. Přihlášení ale nesplnili stanovené podmínky. Prioritou radnice je, aby byla stavba maximálně funkční pro ubytované a také aby zapadla co nejlépe mezi stavby v okolí.

„Přihlášení nedodrželi stanovené podmínky, soutěž proto musela být zrušena a byla vyhlášena nová s upravenými podmínkami. V současné době čekáme na nové návrhy," prozrazuje starosta města Petr Lžíčař.
Ten také dodává, že město nestihne v lednu 2017 požádat o státní dotaci, bude o ni tedy usilovat znovu v roce 2018.
Pokud město státní příspěvek získá, mělo by se se stavbou domu pro seniory začít v roce 2018, dokončení radnice plánuje v roce 2019.

V TÝNIŠTI NAJDOU 
BYDLENÍ POSTIŽENÍ

Nové byty mají vzniknout také v Týništi. Nebudou však určeny pro seniory, ale pro lidi s hendikepem.
Celý projekt by měl stát zhruba 10 milionů. „Projekt počítá s rekonstrukcí stávajícího rodinného domu pro dvě domácnosti. Smyslem je zabezpečit pro klienty ústavních zařízení možnost žít v co nejpřirozenějším prostředí, v jakém žijí jejich vrstevníci. Celkem zde bude ubytováno až šest osob. Počítáme s bezbariérovostí, součástí projektu je proto rampa a rovněž byty budou uzpůsobeny lidem na vozících," uvedl již dříve novinářům radní pro sociální oblast Josef Lukášek.