"Samozřejmě (znovu) blahopřeji Honzovi Grulichovi k jeho velkému úspěchu! Zejména však velmi děkuji všem, kteří mi dali svůj hlas, což vnímám jako projev důvěry - a nejvíce těm, kteří nás podpořili i finančně, jakož i těm, kteří nám po celou dobu aktivně pomáhali. Bojovali jsme proti šesti politickým subjektům, přičemž pět z nich jsou strany parlamentní (TOP 09, STAN, KDU ČSL, Piráti a ODS). My všichni (s našimi kamarády) jsme pracovali naplno a pro úspěch jsme udělali vše, co bylo v našem mini-týmu reálné. V této situaci považuji náš výsledek za výborný," uvedl krátce po zveřejnění konečných výsledků Miroslav Antl.

Na druhé straně připustil, že cítí zklamání. "Zejména však únavu - a současně i úlevu. Spadla ze mne tíha odpovědnosti za starost a péči o Občany v regionu. Lidé dali jednoznačně najevo, že naši pomoc už nepotřebují, o čemž svědčí jejich účast na volbách. Pochopil jsem, že lidé chtějí změnu - a té se jim právě dostává. Já se tímto se senátním obvodem č. 48 a s jeho občany loučím. Sic nevím, co budu krom výuky na Pedagogické fakultě UHK dělat, ale určitě si během několika týdnů konkrétní uplatnění najdu," podotkl.

K jeho prioritám patřila podpora spolkové činnosti. "O prospěšné spolky aj., které jsme po celou dobu mé senátorské činnosti podporovali, se snad postarají oba soupeři Jan Grulich a Jana Drejslová, anebo tyto spolky a lidé v nich už možná o pomoc ani tolik nestojí. Pro mne, resp. nás všechny, je velkým ponaučením, že soustavná práce adekvátní výsledky nepřináší - a zcela postačí několikaměsíční předvolební aktivita se spoustou billboardů, plakátů… - a hlavně podpora politická, čili stranická. Mrzí mne pouze velká zášť, nenávist, lživé útoky a urážky, jimiž mne příznivci obou protivníků v posledních dvou týdnech zahrnuli. Aspoň dnes - ve Světový den duševního zdraví - zůstaňme, prosím, v klidu a pohodě," dodal Miroslav Antl.