Na úvod si hlediště zaplněné vítězkami I. ligy žen ve florbalu, členy realizačního týmu i celého FBC Dobruška a také fanoušky vychutnalo filmový dokument zachycující příběh tohoto sportu ve městě F. L. Věka.

Byly to chvíle plné díků, emocí a nevšedních vzpomínek. Současné vedení klubu děkovalo zakladateli Bodlinky v Dobrušce – učiteli Zdeňku Potůčkovi, ten pro změnu děkoval svým bývalým žákům a nástupcům, kteří nejprve převzali štafetu a pak postupně posunuli florbal o několik pater výš. Vedení FBC děkovalo svým členům, že naplňují klubové hodnoty a vize, hráči a hráčky děkovali trenérům a fanouškům, město děkovalo za skvělou reprezentaci a mimořádný úspěch, který znamená postup do extraligy.

Během znamenitě zpracovaného filmu byla naměkko nejedna hráčka vítězného týmu, oči se leskly i chlapovi jak hora, což bezesporu trenér Honza Černý je, stejně tak mnohým hostům a fanouškům. O to víc si pak všichni užili dekorování medailemi, jež nechalo vyrobit vedení města. Předával je starosta Miroslav Sixta spolu s místostarostou Janem Špačkem a radní Martinou Raškovou.

Hráčky, které na palubovce neuhnuly před žádnou soupeřkou a po celé play-off rozdávaly rány tzv. na počkání, předvedly v šatech a společenském oblečení svoji druhou tvář - medaile s nápisem Holky děkujem! jim náramně slušely. Znovu se potvrdilo, že Dobruška žije florbalem a že si letošní ligové vítězství užívá stejně jako hokejoví fanoušci vítězství na nedávném domácím mistrovství světa.

Sen se stal skutečností: Extraliga klepe na dveře.

Mohlo by vás zajímat: Jednotka Čestné stráže udivovala v Dobrušce svým žonglérským uměním se zbraněmi

Z vystoupení jednotky Čestné stráže na Dni bezpečnostních a záchranných složek v Dobrušce. | Video: Deník/Jana Kotalová