Dnešní stávka vzbuzuje mnoho emocí a debat. Co člověk, to jiný názor na věc. Proto je důležitý také názor občanů – co na to říkají, zda se stávkou souhlasí, případně jestli se jich osobně nějakým způsobem dotkne.

„Já s nimi souhlasím, protože jim chtějí vzít to, co léta měli. Nedovedu si představit, já jako důchodce, že by měl takhle dlouho ještě někdo naplno dělat. Já třeba fandím těm, kterým chtějí vzít stravenky a další věci. Tím budou samozřejmě trpět i hospody a restaurace, protože pokud lidé nebudou mít lístky, tak na ten oběd nepůjdou. Já třeba mám dceru v hospodě a vím, že tam chodí lidé převážně na obědy za lístky. Mě se, pánbůh zaplať, stávka nedotkne, možná proto se mi to taky tak dobře říká. Za týden by to však bylo horší, protože odjíždíme na dovolenou. Ale na druhou stranu se stávkujícími souhlasím,“ hájí ty nespokojené Helena Holubářová.

Podobný názor poskytl rovněž Robert Kováč: „Souhlasím s tím. A vše by mohlo trvat ještě déle, zdá se mi to krátké. Stávka se mě vůbec netýká, já jezdím do zaměstnání autem. Dneska jsme o tom mluvili v práci, a každý s tím souhlasí, nikomu to nevadí.“

Další názor? „Však jo, jen ať bojují, za co chtějí. Když něčemu věří, ať o to usilují. Ale jinak s tím příliš nesouhlasím, protože jsem veřejný občan. A abych měla problémy dostat se do zaměstnání? Stávka se mě týká, nemám se jak dopravit do práce, musím jet vozidlem,“ říká pro změnu obyvatelka Monika.
Ne každého však stávka zajímá. „Vůbec se o stávku nezajímám. Rozhodně se mě nedotýká a ani o ní nic nevím,“ přiznala Hana Lancfeldová.