Zámecký areál v Rychnově nad Kněžnou prošel v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí, která byla završena revitalizací zámeckého kostela Nejsvětější Trojice, do něhož se zájemci také budou moci podívat. A třeba i v doprovodu samotné hraběnky Andrey Kolowrat Krakowské, pokud se na zámek rozhodnou zavítat 24. června.

Zdroj: Youtube

„Bude mi velkým potěšením osobně provést návštěvníky rychnovského zámku a představit jim jeho zákoutí i střípky z naší rodinné historie. Pro rod Kolowratů je zámek domovem, a budu proto velmi ráda, když si naši hosté z návštěvy odnesou nevšední zážitek a třeba i příjemnou vzpomínku,“ říká hraběnka Andrea Kolowrat Krakowská.

Jan Egon Kolowrat Krakowský Liebsteinský před rychnovským zámkem.
Dlouho jsme se těšili, říká Jan Kolowrat Krakowský. Perla baroka opět září

Kromě jedinečné prohlídky barokního areálu prohlídková trasa návštěvníky zavede do nově opravené spojovací chodby mezi zámkem a kostelem, a také do zrevitalizovaného kostela Nejsvětější Trojice ze 17. století.

Během jedné návštěvy tak účastníci uvidí první i druhý prohlídkový okruh. Společně s autentickým výkladem se mohou těšit na osobní zážitky paní hraběnky i přípitek.

Zdroj: More.is.More

Tato jedinečná akce se uskuteční v sobotu 24. června, a to v 9, ve 12 a v 15 hodin, přičemž prohlídky jsou přístupné dětem od 12 let. Zájemci by si měli pospíšit, maximální kapacita jednoho termínu je 25 osob. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal. Cena vstupenky je pro dospělého 399 korun, pro děti od 12 do 15 let, studenty a seniory 299 korun, zlevněné vstupné pro ZTP (po předložení průkazu) je 249 korun.