Kniha představí krásy samotného Rychnova nad Kněžnou, ale zachytí třeba také Kvasiny, Opočno nebo Říčky v Orlických horách. Vedle toho budou k vidění i pohledy, které se běžně nenaskytnou. Třeba na Borohrádek nebo zříceninu hradu Poštejn.

Publikace by měla vyjít ve druhé polovině letošního roku.

„V současné době se pohybuji na Rychnovsku a sbírám potřebné podklady, všímám si krajiny, zajímavostí i dominant regionu. Největší pikantnosti, které se mnohdy skrývají v útrobách kraje, ale znají většinou jen místní. Jejich rady a doporučení jsou proto pro nás při tvorbě knihy velmi cenné,“ vysvětluje projektová manažerka Jana Bartáková.

Fotografie v knize jsou pořízené především z letadla. „Po několikaletém létání nad Slovenskem jsem se rozhodl v roce 2012 začít objevovat z nebe i Česko. Musím uznat, že je to úplně jiná krajina než naše hornaté a bouřlivé Slovensko. Česko mi připadá jako pohádková země. Z nebe jsou vidět malebné vesničky a návsi s jezírky, o kus dál zase nádherné zámečky nebo dominantní hrady. Do české krajiny jsem se opravdu zamiloval,“ tvrdí pilot a fotograf v jedné osobě Milan Paprčka.