Aby aktéři spanilé jízdy navodili tu správnou atmosféru návratu v čase, patřičně se i oblékli. Byly k vidění také sovětské uniformy.

"Většinou uniformy už máme nově ušité, stejně tak čepice, ale co se týče zbraní, to jsou originály. Přijeli jsme náklaďáčkem a za námi ještě stojí "dodgka" - s ní jsou tu zase naši kamarádi ze Skalice nad Svitavou, s nimiž na akce jezdíme," vysvětluje Radim Radim Dufek z brněnské agentury Rex.

Členové spolku podřizují době, kterou prezentují, nejen své oblečení, ale svou vizáž celkově.

"U mých lidí nenajdete dlouhé vlasy, plnovousy a podobně, protože to se během druhé světové války v armádě nenosilo, tedy když už jsme v těch sovětských uniformách. A já mám takzvaný staršinovský knír, který k tomu patří taky. Jinak děláme všechna období od gotiky až po druhou světovou válku," dodává Radim Dufek.

Tato spanilá jízda zavítala na Rychnovsko poprvé a vracet by se do Královéhradeckého kraje měla každý třetí rok. Kromě Kostelce nad Orlicí se v tomto regionu zastavila také ve Vamberku, v Rychnově nad Kněžnou, Solnici, Deštném v Orlických horách, Rokytnici v Orlických horách a Bartošovicích v Orlických horách.