Běžecký závod městem i okolím Rychnova odstartuje v neděli v 9 hodin na Poláčkově náměstí. Speciálním hostem tu bude olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle, který v Rychnově chodil do školy a dva a půl roku usedal do lavice zdejšího gymnázia.

Pro účastníky charitativního běhu jsou připraveny trasy na jeden, dva a půl, pět a 10 kilometrů. Na start se postaví muži, ženy i děti. Součástí doprovodného programu budou překážky Spartan pro děti, tvořivé dílny, malování na obličej, zábavný kvíz o ceny i tělesná diagnostika InBody.

Vizualizace průmyslové zóny Solnice - jih
Stavba infrastruktury pro rozšíření průmyslové zóny Solnice-Kvasiny odstartovala

„Výtěžek z tohoto prvního ročníku věnujeme Oblastní Charitě Rychnov nad Kněžnou,“ oznámili na facebooku pořadatelé ze Spartan Training Group Rychnov nad Kněžnou.

Zaregistrovat se lze předem zde, ale také na místě od 9 hodin. Na památku získá každý účastník v cíli medaili, ti nejlepší na bedně pak hodnotné ceny a pohár. A bude postaráno i o občerstvení. 

Řidiči by měli počítat s tím, že průjezd městem bude v důsledku pořádání akce omezen. Uzavírka se týká ulice Kolowratská, Poláčkova náměstí a ulic Smetanova a Kaštany. Objízdná trasa je značena po silnici II/318 až ke křižovatce se silnicí I/14 a dále ve směru Vamberk s odbočením na místní komunikaci Sokolovská a dále ulicí Mírovou a pom místní komunikaci ve Smetanově ulici. Trasa je obousměrná. Jednosměrná trasa je vedena ulicí Tylovou přes Staré náměstí, Palackého a dále ulicí Sokolovskou. 

Uzavírky a nákres objízdných tras.Uzavírky a nákres objízdných tras.Zdroj: Úřední deska MÚ Rychnov nad Kněžnou