„Jedná se o divadelní a hudební festival s více než dvě desítky let dlouhou tradicí. Poláčkovo léto je pro Rychnováky největším kulturním svátkem a letos se koná již 29. ročník. Celý festival se rozprostře do všech kulturních rychnovských míst, a to do zámecké jízdárny, nádvoří rychnovského pivovaru, přírodního amfiteátru na Studánce, kostela Nejsvětější Trojice, městské knihovny a v neposlední řadě do Kolowratského zámku,“ zve jednatelka společnosti Kultura Rychnov nad Kněžnou Lucie Václavková.

ProgramProgramZdroj: archiv pořadatele

Návštěvníky čeká osm dní divadla, koncertů a výstav. Předprodej byl zahájen první březnový den na www.polackovoleto.eu. Vstupenky lze koupit i v Městském informačním centru

David Číp, Záchranná stanice pro handicapovaná zvířata JARO Jaroměř
Jaro v únoru? První čápi jsou tu. Brzký návrat ale nemusí vždy dopadnout dobře

„Těšit se můžete mimo jiné na slavnou komedii Sluha dvou pánů. Dále na koncert dvou výjimečných klavíristů Ondřeje Brzobohatého a Ondřeje Brouska, ti se předvedou v Souboji klavírů,“ vybírá z programu Lucie Václavková a dodává, že si na své přijdou i děti, a to díky divadelnímu představení Mach a Šebestová a rozhodně nesmí chybět ani divadelní zpracování Poláčkova románu Bylo nás pět.

Milovníky opery pak potěší potěší Smetanova Prodaná nevěsta.

Mohlo by Vás také zajímat: sedloňovský dětský domov projde rekonstrukcí, děti se přestěhovaly do Opočna

Zdroj: Deník/Jana Kotalová