"Letos budou trochu smutné Velikonoce, ale u nás v hotelu Havel máme již několik let tradici, že na zelený čtvrtek narážíme zelené pivo. Tuto tradici chceme udržet a nabídnout Vám ho alespoň na čep do vlastních džbánků nebo pet lahví," uvádějí provozovatelé městského hotelu v Rychnově nad Kněžnou.

Velikonoční zelené pivo Krasličák se bude točit od 9. dubna od 11 hodin do vyprodání zásob, k dostání bude u okénka hotelu.

V pivovaru v Neratově se vaří Velikonoční jantarový speciál Prorok, pivo pro sváteční chvíle, vyrobené z vybraných surovin a tradiční technologií, barvou prý připomíná baltský jantar. Příjem objednávek piva se závozem do Velikonoc tam však skončil v neděli 5. dubna, pokračovat se bude zase po pondělí 13. dubna.

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán
Hejtmanem chce být už sedm různých kandidátů

Pro jiný velikonoční speciál si můžete dojet od pátku 10. do pondělí 13. dubna i do teprve loni založeného pivovaru u Olešnice v Orlických horách. "Na velikonoční svátky jsme původně chtěli otevřít pivnici v našem pivovaru a uvařili jsme velikonoční speciál, 12° ležák bavorského stylu, který dostal název Migula. Proč? Jako poctu a vzpomínku na jednoho z nejvýznamnějších obyvatel naší obce. Oskar Migula byl německým občanem Olešnice v Orlických horách, který v roce 1869 založil a provozoval zdejší pivovar, a to až do své smrti v roce 1929, kdy jej převzali jeho synové Richard a Walbert," vysvětluje majitel rodinného pivovaru Martin Nauš.

Při výrobě piva Migula byl použit jak plzeňský světlý slad, tak bavorský a vídeňský slad. "Chmelili jsme čtyřikrát odrůdami SAAZ a Perle, vařili na dva rmuty a nechali ho v našich sklepích ležet osm týdnů. Má jemně karamelovou chuť, nižší hořkost, jemný říz, plnější tělo a bohatou krémovou pěn," lákají k velikonočnímu výletu do Olešnice provozovatelé rodinného pivovaru a dodávají: "O Velikonočním prodlouženém víkendu vás mile rádi obsloužíme. Prodej bude z našeho improvizovaného okénka a pouze s sebou, tedy točené do kelímků a nebo do PETek, které budeme mít pro vás připravené."

Výroba ve Škoda Auto
Škodovka prodlužuje odstávku, už potřetí