Vybírat z jejich nabídky budete moci už od 2. května, jak některé obchody avízovaly.

„Vážení zákazníci, ve čtvrtek 2. května pro vás a vaše mazlíčky otevíráme novou prodejnu v Rychnově nad Kněžnou. Od 2. 5. do 5. 5. v nové prodejně nakoupí všichni zákazníci se slevou 15 % na celý nákup. Sleva neplatí na nákup dárkových poukázek a pro členy chovatelského klubu,“ uvádí k zahájení provozu Super zoo.

Také Sinsay otevírá 2. května a zajít od tohoto data můžete rovněž do prodejny Orion, která bude otevřena denně od 9 do 20 hodin. První zákazníky přivítá i rychnovský Action, otevřeno má mít od 8 do 20 hodin. Půjde teprve o druhou prodejnu tohoto řetězce v Královéhradeckém kraji, ale již 67 pobočku Action v celém Česku.

„Nový obchod zaměstná 14 lidí na plné i částečné úvazky. Obyvatele Rychnova nad Kněžnou čeká unikátní koncept Action: 6 000 kvalitních výrobků ve 14 kategoriích (od hraček a DIY zboží až po výrobky pro domácnost, zahradu a trvanlivé potraviny) za nejnižší ceny. Řetězec každý týden představí 150 nových výrobků, což zajišťuje dynamický a vždy relevantní sortiment, který uspokojuje potřeby a preference různých zákazníků. Více než 1 500 položek tu stojí méně než 25 Kč a průměrná cena produktu v Action nepřesahuje 50 Kč,“ informovala mluvčí řetězce Nina Černá.

Ze stavby multioborového pavilonu v areálu nemocnice v Rychnově nad Kněžnou.
Podívejte se, jak se rýsuje. Rychnovská nemocnice se rozrůstá o nový pavilon

Ta také připomněla, že jako přední diskontní řetězec cítí Action odpovědnost za snižování uhlíkové stopy a prosazování zásad oběhového hospodářství. Až 94 procent dřevěných a 100 procent bavlněných výrobků v prodejnách Action pochází z udržitelných zdrojů. Cílem řetězce je, aby do roku 2024 měly všechny dřevěné výrobky certifikáty původu.

„Jsme velmi rádi, že můžeme představit novou prodejnu i zákazníkům v Rychnově nad Kněžnou. Naši přítomnost v České republice budeme posilovat i nadále, protože unikátní koncept Action chce okusit stále více českých zákazníků,“ říká Boyko Tchakarov, regionální ředitel společnosti Action pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko. „Náš úspěch je výsledkem nasazení celých týmů lidí – zaměstnanců, zákazníků i dodavatelů. Všem bych chtěl za jejich podíl na úspěchu Action poděkovat,“ dodává.

Obchod v rychnovské ulici Hrdinů odboje má rozlohu 942 metrů čtverečních.

Oslovili jsme také centrálu řetězce Sportisimo, abychom se dozvěděli termín otevření. I v tomto případě to prý bude 2. května.

Další obchodní zóna vzniká na okraji Vamberka, kde se buduje prostor pro provozovny Billa, Teta, Pepco, Sinsay, Jysk a Traficon. Investor počítá s dokončením do prosince letošního roku.

Mohlo by vás také také zajímat: Do zámku i na vozíčku. Rychnovský Kolowratský zámek otevírá s řadou novinek

Zdroj: Deník/Jana Kotalová