Jako průvodci byli angažováni žáci III. B Edudant a Francimor, synkové kouzelnice Halabáby z pohádkové povídky slavného rychnovského rodáka a humoristy Karla Poláčka.

Cyklus akcí zahájilo v neděli 5. dubna otevírání lesa Včelný, k němuž se dostavil úctyhodný počet dvě stě padesáti, převážně hravých účastníků. Děti vybavené žákajdami, tedy žákovskými knížkami, do kterých se budou stejně jako ve škole po celý rok zaznamenávat zvládnuté úkoly, posílala na trasu kouzelnice Halabába.

Putování zpestřilo povídání o Edudantu, Francimorovi a jejich zvířecích kamarádech na několika stromech jako součást značení trasy. Po návratu na Studánku museli účastníci prokázat nabyté vědomosti při luštění tajenky. Zájemci si také přestrojením do autentického trička a pohledem do kouzelného zrcadla vyzkoušeli, jaké to bylo být „dlouhým" Francimorem nebo „širokým" Edudantem.

Na první vskutku vydařenou akci naváže už 10. května Včelí rojení. Opět nebudou chybět kluci s pohádkovými jmény a opět se vše zaznamená do žákajdy. Ti, co ji dosud nevlastní, mají šanci právě na dalším setkání.

Pořadatelé, kterými jsou letovisko Studánka ve spolupráci s Martinou Černou a občanským sdružením Abakus, zároveň vyhlásili zahájení letošního výtvarného a literárního tvoření, opět „zaštítěného" Edudantem, Francimorem a Halabábou. Rodinné týmy tím byly vyzvány k namalování obrázku, vytvoření komiksu nebo napsání povídky, jejichž tématem budou, jak jinak, Poláčkovi hrdinové „zasazení" do lesa Včelný.

Ti, kdo stihnou originální výtvory odevzdat do konce září, se dokonce mohou stát spoluautory připravovaného pexe-sa a příběhů ze Studánky.