Stejně jako města Hradec Králové, Trutnov či Vysoké Mýto také Rychnov nad Kněžnou by chtěl mít své logo, kterým by se mohl prezentovat. Jeho využití pak bude spočívat převážně k propagačním účelům, objeví se na tiskových materiálech a na webu.

„Jde spíše o moderní grafický prvek, který města mají a můžou ho různě využívat. Nijak však nezasahuje do znaku města ani do heraldické oblasti. Je to spíše jen trend současnosti, po kterém touží mladší generace“ řekla Michaela Zimová z vedení města Rychnov nad Kněžnou.

„V zářijovém zpravodaji jsme uveřejnili soutěž právě o logo města. Každý si může zkusit nějaké vytvořit a pak nám ho do konce listopadu zaslat. Logo by mělo vycházet buď z historie nebo vyjadřovat symboliku, která je pro Rychnov charakteristická, musí mít svou legendu” vysvětlila Michaela Zimová.

Každý, kdo své logo do soutěže přihlásí, bude muset pěti větami objasnit, co jeho znak znázorňuje, a vysvětlit, proč zvolil právě tento motiv.

„Zatím se nám ještě nikdo nepřihlásil, ačkoliv jsme nějaké dotazy ohledně loga měli. Přihlášky očekáváme spíše ke konci listopadu, ještě je tedy čas. Už se ale těším na to, co si soutěžící připraví za motivy a zda se dočkáme i zajímavých nápadů,“ řekla Zimová.

Výherce pak nejen že své logo uvidí například ve zpravodaji města a v dalších tiskovinách, ale také si jistě přilepší finanční prémií deset tisíc korun.