Rodiče a jejich děti si na rozšíření mateřské školky v Čermné nad Orlicí budou muset ještě počkat. 

Plány na její rozšíření musela obec prozatím odložit. Chtěla totiž požádat o dotaci na zateplení, ale tu musela pozastavit, protože ještě neměla hotovou kompletní dokumentaci. Teprve teď totiž žádá o stavební povolení.

Podle slov starosty obce Josefa Bezdíčka, pokud všechno půjde podle plánu, budou přípravy hotové na příští rok.

„Chceme jít do nějaké výzvy o dotace, ale ještě uvidíme. Jedná se také o finanční prostředky, protože na zateplení bychom mohli získat prakticky jenom padesát procent. To by se týkalo pouze částky osmi set tisíc. Celková částka je však vypočítána asi na čtyři miliony dvě stě tisíc korun. Rekonstrukce je podstatně dražší, takže budeme muset hledat ještě i další finanční zdroje,“ řekl starosta Josef Bezdíček.

Obec má momentálně zpracovanou projektovou dokumentaci, která běží do územního řízení. „Energetický audit a ostatní dokumenty máme, i když audit musíme ještě přepracovat, protože už se jede podle nových norem,“ dodal Josef Bezdíček.

V celkovém plánu je přístavba jedné třídy, tím pádem i změna střechy, zateplení celého objektu a samozřejmě i vnitřní vybavení třídy. Zastupitelstvo o přístavbě rozhodlo kvůli nedostatku míst ve školce.

Mateřská škola v Čermné nad Orlicí je momentálně pro dvacet sedm dětí.

V současné době se také zpracovávají nové stránky školy a školky, které budou propojeny s obecním webem, což například umožní, že aktuality školy budou zobrazovány i na obecních stránkách. Předpokládaný termín uvedení webu do provozu je tento měsíc.