Kateřina Rozínková jako nasazená přímo do skupiny nejprve horko těžko udolala v pěti setech Matějovskou z Vlašimi, břeclavská Tušlová byla nad její síly a tak musela postup vydupat až v posledním zápase s Rusnákovou z Frýdlantu n.O. Ve finálovém play off už to ale bylo jenom lepší a lepší.

Neuvěřitelně trpělivou a důslednou hrou nejdříve nedala šanci Markétě Ševčíkové z Dubňan, v taktickém a rychlém semifinále pak vyzrála nad nasazenou jedničkou Kamilou Sikorovou z Havířova.

Finálový zápas proti Kláře Diblíkové ze Slavoje Praha byl vyrovnaný a obě hráčky se pravidelně střídaly v získávání setů. O jeden víc jich získala Kateřina a tak jsme mohli slavit nečekané republikové zlato ve dvouhře! Jako třešničku na dortu ještě Kateřina Rozínková přidala bronz ve čtyřhře.  Byl to pro ni poslední republikový bodovací turnaj v kategorii dorostu a tudíž se rozloučila opravdu stylově!

Aneta Doucková dosud mezi juniorkami nezažila, jaké to je probojovat se do skupiny hlavní soutěže mezi nejlepších 16 a vyhnout se tak soutěži útěchy. Ani v Neratovicích to zpočátku nevypadalo moc nadějně. V prvním zápase kvalifikace ji dlouho trápila neznámá Allertová z Ústí nad Labem a Aneta musela ve třetím setu dokonce odvracet mečbol. Zápas ale otočila, pražské Luňové následně nedala šanci a první letošní účast ve skupině byla realitou!

Ani tam však nebyla jen do počtu a ke dvěma porážkám přidala ještě jedno vítězství. Konečné 9. – 12. místo je skvělý úspěch!
Ani Monika Rozínková v turnaji dorostu mezi šestnácti nikdy nebyla, její kvalifikační los byl navíc jasně nejtěžší. Jestliže vítězství nad Sedláčkovou z Chrudimi v prvním zápase bylo cenné, následný skalp bývalé kadetské reprezentantky Denisy Hoškové z pražského Slavoje byla bomba! K postupu však potřebovala udělat ještě jeden krok, a ten Moniku už mnohokrát předtím zradil. Ne však v Neratovicích.

Zelingrová z Vlašimi byla stejně jako obě předchozí soupeřky žebříčkově výše postavená, realita ale ani tentokrát neladila s papírovými předpoklady. Díky premiérové účasti ve skupině obsadila Monika konečné 13. – 16. místo.
Nejmladší z doberského kvarteta Terezie Sazimová nedotáhla k vítězství nadějný náskok v prvním zápase kvalifikace proti Daňové z Frýdlantu n. O., cenné jsou však dva vítězné zápasy v útěše. I čtvrtá doberská hráčka může poslední letošní republikový bodovací turnaj považovat za úspěšný.