Lékárna v Rokytnici byla jednou ze sedmi v republice s dojezdovou vzdáleností delší než 10 minut, ale při personální krizi, která byla i důvodem uzavření, nebyla schopna splnit podmínky dotačních programů pojišťovny na podporu. Novou provozovnu v Rokytnici v Orlických horách bude provozovat Královéhradecká lékárna.

„Je nám potěšením, že vám můžeme oznámit otevření nové Rokytnické lékárny v budově zdravotního střediska na adrese Sídliště 1. máje 053 v Rokytnici v Orlických horách. Lékárna bude otevřena od čtvrtka 1. února 2024 společností Královéhradecká lékárna a.s. ve spolupráci s městem Rokytnice v Orlických horách,“ informovalo město Rokytnice v Orlických horách na svých webových stránkách.

Otevřeno bude mít v pondělí, úterý a pátek od 8 do 12 hodin a ve čtvrtek od 13 do 17 hodin. Ve středu a o víkendu bude zavřeno.

Budované obchodní centrum na okraji Rychnova nad Kněžnou nabídne nové nákupní možnosti v blízkosti Billy.
Sinsay, Action a další. Nejen módu nabídne nové obchodní centrum v Rychnově

Půjde o již 14. pobočku Královéhradecké lékárny a druhou na Rychnovsku, jednu provozuje v areálu rychnovské nemocnice.

Otevření 14. pobočky v Rokytnici v Orlických horách předcházela jednání o ekonomické udržitelnosti provozu.

„Jsem moc rád, že můžeme zajistit tuto službu i v odlehlých regionech našeho kraje, kdy v rámci našeho holdingu máme podobné lékárny v Broumově, Janských Lázních nebo třeba Červeném Kostelci. Rokytnice je vstupní bránou do Orlických hor, kam míří velké množství turistů a kraj zde také zřizuje domov pro seniory. Na druhou stranu je to místo celkem vzdálené od nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, kde lékárnu také provozujeme. Všechny tyto faktory přispěly k tomu, abychom se zde rozhodli lékárnu otevřít i s vidinou její ekonomické udržitelnosti,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Ski Areál Orlické Záhoří 20. ledna 2024.
Ještě než se otevře. Podívejte se, jak se rodil nový Ski areál v Orlickém Záhoří

Lidé tak museli pro léky třeba až do téměř dvě desítky kilometrů vzdáleného Rychnova, nebo do Žamberka v sousedním kraji.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo lékárnu otevřít. Obyvatelé Rokytnice v Orlických horách, ale i občané z okolních obcí nemusí nyní pro léky cestovat daleko. Nabídli jsme symbolický pronájem za 1 korunu a současně máme v rozpočtu připravenou částku na dotaci provozu lékárny, kterou naši obyvatelé v uplynulém roce citelně postrádali. Otevření lékárny vnímám jako zásadní moment v životě našeho města,“ říká starosta města Jiří Štěpán.

S využitím tiskové zprávy

Společnost Královéhradecká lékárna a.s. je ze 100 % vlastněna Královéhradeckým krajem prostřednictvím Zdravotnického holdingu KHK. Kromě veřejných lékáren zajišťuje služby ústavní lékárny pro Oblastní nemocnici Náchod, Oblastní nemocnici Trutnov a Městskou nemocnici Dvůr Králové nad Labem, dále zásobuje léky celou řadu dalších obchodních partnerů.

Mohlo by vás také zajímat: projeďte se Orlickými horami - od Sedloňova až k ledopádům na Zemské bráně nebo k Panskému Poli

Zdroj: Deník/Jana Kotalová