,,Řidiči ignorují značení a přejíždějí přes čerstvě položený povrch křižovatky,“ upozornil hlavní stavbyvedoucí Aleš Kroupa. ,,Kromě toho, že ztěžují práce, ohrožují naše zaměstnance a v neposlední řadě i sebe,“ dodal Kroupa. Porušování dopravních předpisů na místě kontrovala i policie.

Kromě řidičů, kteří si cestu zkrátili rovnou přes nedostavěný kruhový objezd, působili problémy i jiní motoristé. Ti nerespektovali objízdné trasy. ,,Když zjistili, že tudy neprojedou, otáčeli se a vraceli. Jenže velké kamiony se mezi technickými vozy silničářů proplétaly jen těžko,“ popisovala situaci obyvatelka Častolovic Helena Kudláčková.

Řidiči si ale stěžují na nedostatečné značení objízdných tras. ,,My jsme místní, takže se vyznáme, ale lidé odjinud musí být úplně zmatení. Je víkend a spousta řidičů míří na hory. Jenže po cestě jsme nepotkali jediný ukazatel třeba na Deštnou,“ vysvětloval řidič Josef Plašil. ,,Podle mne je značení zcela dostačující, vždyť ukazatele máme už u Borohrádku,“ hájil se Kroupa.

Od tohoto týdne je kruhový objezd v Častolovicích v plném provozu. Zbývá už jenom doplnit dopravní značení. ,,Pokud počasí dovolí, značení barvou uděláme ještě letos,“ slíbila starostka Častolovic Martina Bělková.