VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči, pozor. Od ledna se změní způsob registrace vozidel

Rychnovsko – Od 1. ledna příštího roku vstoupí v účinnost novela zákonu o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, která společně s prováděcí vyhláškou významnou měrou mění pravidla pro registraci vozidel. Mezi největší změny patří skutečnost, že končí takzvané. „odhlášky" či „polopřevody".„Převod vozidla mezi původním a novým provozovatelem se uskuteční při jedné návštěvě „starého" registračního úřadu, kde je vozidlo registrováno doposud," Zdeněk Molcar, vedoucí oddělení dopravně správních agend okresního města.

19.11.2014
SDÍLEJ:

Městský uřad Rychnov n. K.Foto: DENÍk/Miloslav Dostálek

Tabulky s registrační značkou již nebude nutné měnit. Nový provozovatel na „svůj" úřad již nemusí, pouze v případě, že chce nahlásit na vozidle další změnu.

V případě, že se registrace vozidla nebo změna provozovatele či vlastníka bude provádět na základě plné moci, musí být tato plná moc podepsána úředně ověřeným podpisem. Protokol o evidenční kontrole, který se přikládá k žádosti o zápis změny vlastníka, nesmí být nově starší než čtrnáct dní.

„Nově také dochází k úpravám při vyřazení vozidla z provozu (dříve takzvaný. „depozit"). Pokud bude trvat vyřazení vozidla z provozu déle než dvanáct po sobě jdoucích měsíců, je vlastník tohoto vozidla povinen oznámit adresu místa, kde je vozidlo umístěno a účel jeho využití," vysvětluje Zdeněk Molcar.
V případě, že tak neučiní, nejen že mu hrozí pokuta ve výši až padesát tisíc korun (stejně jako u nesplnění celé řady dalších stanovených povinností), ale vozidlo navíc zanikne.

Za zaniklé vozidlo bude považováno i takové, které je v současnosti právě v takzvaném . „polopřevodu" a do šesti měsíců od účinnosti zákona (tedy do 30. června 2015) nebude podána žádost o zápis vlastníka do registru.
Pojem zánik vozidla (dříve „trvalé vyřazení") znamená, že vozidlo ztratí technickou způsobilost k provozu a nebude již možné jej ani zaregistrovat, ani provozovat. 

Autor: Redakce

19.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě odvolil lídr KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Ilustrační snímek

Dorostu Solnice penalty nevyšly

Benefice pro kostel bude i letos spojená s ochutnáváním dobrot

Lukavice - Obec Lukavice a farnost v Rychnově nad Kněžnou zvou na podzimní benefiční koncert pro kostel v Lukavici spojený se ,,štrůdlováním“. Koná se v neděli od 16 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Lukavici.

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína

Týniště nad Orlicí - Již 48. týnišťský divadelní podzim pokračuje v neděli 22. října v 15 hodin, kdy se v Kulturním centrum představí divadelní soubor Erben z Miletína s pohádkou Ženich pro čertici.

Kam za sportem v regionu během dne?

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní události v regionu:

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení