Pokud zvládli cestu po mokrém sněhu, který během dopoledne rychle odtával, nebezpečí jim hrozilo především od lámajících se stromů a větví. Méně jistí šoféři jezdili středem vozovek, protože nebyly vidět krajnice. Ranní sníh a zataženou oblohu však do odpoledne vystřídalo jasné nebe.

S počasím se lidé většinou rozhodli vyrovnat sami. Potvrdil to David Škop, který provozuje v regionu taxi službu. Na cestách byl od noci, ale neměl kvůli sněhu více zákazníků. „Spíše jich bylo méně než obvykle. Silnice byly mokré, dalo se to však zvládnout,“ komentoval profesionál dopravní situaci.
Z garáže a od domu se chtěl ráno dostat i Petr Vykoupil z Opočenska, který bydlí na kopci. Musel však čekat, až se s kluzkou cestou vypořádá jeho sousedka, která mu nechtěně blokovala cestu a stále z kopečka klouzala. Potom potřeboval nabrat benzin u čerpací stanice, kde nebyl odklizený sníh. „Chápu, že to obsluha nestihla, projel jsem to. Kolega z práce raději sešel z kopce dolů, zavolal mi, abych pro něj přijel, nechtěl nic riskovat. Jel jsem proto do Rychnova nad Kněžnou po vedlejších silnicích přes Přepychy, Hrošku,“ popsal složitější cestu do práce.

„Manželka chtěla ráno vyjet na Javornici, jeden strom ještě podjela, ale pak to raději obrátila a dala se druhou stranou na Dlouhou Ves,“ potvrdil oprávněné obavy z padajících větví Martin Šeda z Jahodova. Jako mnoho dalších s údivem zjistil, že dopoledne už ve čtyři kilometrů vzdáleném Rychnově nad Kněžnou zalitém sluncem žádný sníh nebyl, zatímco v Jahodově o přibližně 100 metrů výše ho ráno napadlo kolem 25 centimetrů. (zen)