Čekáme už jen na kolaudaci. Na tuto stavební akci se nám podařilo získat dotaci. Celkem rekonstrukce vyšla na téměř tři miliony korun. Dotaci jsme v minulém roce získali i na stavbu nového dětského hřiště, tudíž i o něj je nyní obec bohatší.

Potrápila nás letošní mírná zima. Ačkoli obecní kasa ušetřila za zimní údržbu, finance negativně ovlivnil nedostatek turistů. Ten pocítili i místní hoteliéři a lidé, kteří v tomto oboru pracují. Návštěvníci přijížděli spíše jen na víkend. Pobyty na několik dní a prodloužené víkendy letos chyběly. V Říčkách to žije také kulturními akcemi, pořádáme je zde pravidelně.

Jedná se například o tradiční pálení čarodějnic či kácení máje, pro děti zase organizujeme loučení s létem či lampiónový průvod. Opomenout nesmím ani oslavy Mikuláše a rozsvěcení vánočního stromku. Když je dostatek sněhu, pořádáme v zimě také maškarní.

Rubriku „Co je nového, pane starosto?" přinášíme pravidelně každý týden v úterním vydání. Pořadí oslovovaných starostů a starostek je abecední podle názvu obce.