Registrace kandidátních listin, které měly být v úterý odevzdány, ještě probíhá. S tím souvisí jistá neochota úřadů i některých kandidátů především v menších městech podávat informace a podrobněji hovořit na téma podzimních komunálních voleb.

„Starosta musí mít silné nervy.“

Na městském úřadě ve Vamberku včera nikdo nezvedal telefon. Stávající starosta Jiří Mazúch potvrdil, že opět kandiduje, stejně jako před čtyřmi lety za SNK Evropští demokraté. Na otázku, proč by voliči měli volit právě jeho, podal stručnou odpověď: „To nechám na nich.“

Za ODS na kandidátce figuruje Aleš Melnický. V případě, že uspěje a okolnosti dojdou k tomu, že mu bude nabídnuto křeslo starosty, určitě jej přijme. „Považuji za nutné ozdravení financí a lepší správu majetku. Příští starosta bude každopádně potřebovat silné nervy,“ komentoval své ambice Melnický.

Registrace probíhá bez problému

V Solnici se sešly čtyři kandidátky, konkrétně dvou stran a dvou sdružení nezávislých. Současný starosta Ladislav Kubíček Deníku potvrdil, že opět kandiduje za sdružení nezávislých a že registrace a veškerá příprava na volby probíhá bez problému. Dále si nepřál být citován.

V Borohrádku na úřadě shromáždili kandidátní listiny celkem pěti subjektů. Kandiduje Volba pro Borohrádek, Správná volba 2010, SNK Evropští demokraté, KSČM a Strana soukromníků České republiky. Starosta Milan Maček má dovolenou, nebyl tedy k zastižení.

Kateřina Řehořová