Město se již několik let snaží prodat zámeckou restauraci, ale marně.
„Zatím poslední záměr s pražskou firmou se nerealizoval,“ kometnoval situaci opočenský starosta Štěpán Jelínek. Jak doplnil, zastupitelé se nakonec shodli, že nemovitost nabídnou přes realitní kancelář a vybrali jednu z nejznámějších. Ta objekt nabízí za osm milionů korun. „Tentokrát již nemáme na kupce žádné požadavky. Stačí, že restaurace je národní kulturní památka,“ míní starosta.
Zdroj, který dříve pracoval na radnici a nechce být jmenován, si myslí, že restaurace se v minulosti neprodala, protože město mělo na kupce až příliš mnoho závazků. „Pak do hry vstoupila Kristina Colloredo–Mansfeldová, která také uvažovala o koupi nemovitosti, ale ve spojení se zámkem. Její plány zhatilo navrácení památky státu. A v současné době to je již věcí trhu,“ uvedl bývalý radní s tím, že město dříve investovalo do opravy střechy.

 

Problematický prodej zámecké restaurace trápí nejen zástupce města, ale především místní občany, kteří zařízení dříve využívali. „Jak bych si mohla nepamatovat zámeckou restauraci. Byl to vyhlášený podnik, kam jsem chodila na diskotéky, ale využívala jsem i kuchyni. Tehdy tam totiž vařili nejlépe vokolí,“ reagovala na dotaz mladá žena, která byla pravidelným zákazníkem, protože bydlí vokolí národní kulturní památky.