Zpátky do masek je heslem letošních zimních slavností s Rampušákem v Deštném v Orlických horách.

"Letos se uskuteční v sobotu 25. března," zve na akci mluvčí Ski Centra v Deštném Kristýna Řezníčková a doplňuje, že bude ve znamení masek, soutěží, ale i koncertu.

"Nově bude na parkovišti i velký stan se skvělým jídlem od Amenity Hotel & Resort. Připravené budou soutěže pro děti s lyžařskou školou a nabídneme také možnost nakouknout do rolby. Všechny masky se po 14. hodině vydají spolu s Rampušákem dolů ze svahu. Nejlepší masky oceníme a Rampušák nám předá své letošní poselství," přibližuje program.

Rampušák v Deštném 25. 3.
program
12.00 Hry pro děti s lyžařskou školou
14.00 Sjezd masek, ukázky roleb a lyžařské školy, vyhlášení nejlepší masky, Rampušákův projev
14.45 Dětský program
15.45 Rampušákova vana
16.30 Kapela Jelen
18.00 DJ N'zym

Samozřejmě nebude chybět ani divácky atraktivní podívaná v podobě Rampušákovy vany naplněné vodou, kterou se soutěžící budou snažit překonat.

"Najděte si svůj tým maximálně pěti lidí, buďte kreativní a vytvořte obojživelné plavidlo, které překoná sníh i vodu. Přesvědčte porotu, že právě vaše jízda a vaše plavidlo bylo to nejnápaditější a nekonečná sláva a tučná odměna a ceny od našich partnerů jsou vaše," vyzývá Řezníčková.

Deštné v Orlických horách se o víkendu symbolicky loučilo se zimou.
Rampušákovu vanu v Deštném projel Trojský kůň i popeláři

Na vítěze čeká odměna ve výši 6 tisíc korun, za druhé místo to budou 4 tisíce a za třetí 2 tisíce korun. Zájemci o účast se mohou přihlásit do 23. března na info@skicentrumdestne.

"Od 16.30 se můžete těšit na koncert skupiny Jelen a A hned po něm bude následovat afterparty s DJ," doplňuje mluvčí skiareálu.

Lahůdky čekají i na návštěvníky lyžařského areálu v Říčkách. Už tato sobota tady bude patřit závodu v obřím slalomu na černé sjezdovce. Určený je členům místního oddílu, kteří se v zimní sezóně 2022/2023 podíleli na organizaci lyžařských závodů. A dále také zasloužilým členům v lyžařském důchodu a zaměstnancům Ski klubu.

O týden později první dubnovou sobotu dojde také na Bafuňářské závody.

Z Bafuňářských závodů v Říčkách.
Na trať Bafuňářských závodů v Říčkách vyrazily TJ Slavoj Houslice i vinobraní

"Jde o poslední akci sezóny a jednu z nejoblíbenějších událostí, kterou v našem areálu pořádáme. Těšit se můžete na přehlídku masek a nebude chybět ani přejezd přes lagunu. O kulturní program se postará, jak je již na této akci tradicí, kapela Těžká doba z Ústí nad Orlicí. Srdečně zveme všechny příznivce našeho střediska, aby si přišli užít spoustu zábavy společně s námi," zvou organizátoři.