Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rally omezí dopravu, uzavřeny budou některé komunikace

Kostelec nad Orlicí - Čtvrtý ročník Matrix M. V. rally startuje až v pátek, dopravní omezení platí však již dnes.

18.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Milan Kilián

Mistrovství České republiky historických automobilů bude o tomto víkendu premiérově hostit Kostelec nad Orlicí a podhůří Orlických hor. „Tato soutěž se jede již čtvrtým rokem, avšak předchozí ročníky byly pouze amatérské,“ vysvětlil ředitel kostelecké rally Václav Krejsa.

Přestože závod začíná až v pátek od 17 hodin, řidiči budou muset počítat s jistým dopravním omezením již dnes. Od 18 hodin bude uzavřena severní část Palackého náměstí. Příjezd z ulice Tyršovy bude omezen a na náměstí nebude možné parkování. Tato úprava platí do pátečních 17 hodin. Také se nainstalují bezpečnostní betonové prvky.

Do závodu je přihlášena kompletní sestava účastníků tohoto mistrovství, takže diváci uvidí hned několik legendárních vozů jako například Škodu 130 RS, 130 LR, BMW 2002 a další. Pestré startovní pole doplní soudobými automobily účastníci Českého poháru v rally. Díky vyrovnanosti startovního pole lze očekávat napínavý boj o prvenství v jednotlivých třídách.

„Celkem máme přihlášených třicet sedm automobilů jak historických, tak i současných,“ uvedl ředitel Václav Krejsa.

Program bude doplněn také o autogramiádu současných kosteleckých reprezentantů motosportu a o prohlídku soutěžních vozů.

Dopravní situace a časy uzávěry 20.08.2011, RZ 2,5,8 Kostelec n.O.-Lhoty u P.
Vedoucí RZ Bedřich Jasník

V letošním roce proběhnou na této RZ 3 průjezdy soutěžních vozidel. Přibližné časové omezení platí v sobotu od 7:30 hod do 16:30.V této době proběhnou tři průjezdy,kdy bude trať neprodyšně uzavřena a nebude možné na ni vstupovat.

1.průjezd: 7:30-9:50 2.průjezd 10:48 – 13:15 3.průjezd 14:00 – 16:15.
V době do 7:30 bude probíhat příprava tratě a je možné se na ní v součinnosti s pokyny pořadatelů omezeně pohybovat.V době mezi 9:50-10:48 a 13:15-14:00 je nutné pro pohyb po trati kontaktovat nejbližší pořadatele, kteří až na pokyn Vedoucího RZ umožní případný řízený přesun po trati závodu. V době po 16:15 se dopravní situce vrací do standardního veřejného režimu provozu-nutno samozřejmě vyčkat na uvolnění trati pořadateli!

Dopravní situace a časy uzávěry 20.08.2011, RZ 3,6 Peklo n.Z.-Rychnov n.Kněžnou
Vedoucí RZ Jaroslav Sedláček

V letošním roce jsou z důvodů snížení zátěže komunikací a okolí zvoleny pouze dva průjezdy soutěžních vozidel. Přibližné časové omezení platí v sobotu od 8:00 hod do 14:00.V této době proběhnou dva průjezdy,kdy bude trať neprodyšně uzavřena a nebude možné na ni vstupovat.

1.průjezd: 8:00 – 10:30 2.průjezd 11:15 – 13:45

V době do 8:00 bude probíhat příprava tratě a je možné se na ní v součinnosti s pokyny pořadatelů omezeně pohybovat. V době mezi 10:30-11:15 je nutné pro pohyb po trati kontaktovat nejbližší pořadatele, kteří až na pokyn Vedoucího RZ umožní případný řízený přesun po trati závodu. V době po 14:00 se dopravní situce vrací do standardního veřejného režimu provozu-nutno samozřejmě vyčkat na uvolnění trati pořadateli!

Dopravní situace a časy uzávěry 20.08.2011, RZ 4,7 Skuhrov nad Bělou - Dobré
Vedoucí RZ Jiří Biederman

V letošním roce jsou z důvodů snížení zátěže komunikací a okolí zvoleny pouze dva průjezdy soutěžních vozidel. Přibližné časové omezení platí v sobotu od 8:30 hod do 14:45. V této době proběhnou dva průjezdy,kdy bude trať neprodyšně uzavřena a nebude možné na ni vstupovat.

1.průjezd: 8:30 – 11:15 2.průjezd 11:45 – 14:45

V době do 8:30 bude probíhat příprava tratě a je možné se na ní v součinnosti s pokyny pořadatelů omezeně pohybovat. V době mezi 11:15-11:45 je nutné pro pohyb po trati kontaktovat nejbližší pořadatele,kteří až na pokyn Vedoucího RZ umožní případný řízený přesun po trati závodu.V době po 14:45 se dopravní situce vrací do standardního veřejného režimu provozu-nutno samozřejmě vyčkat na uvolnění trati pořadateli!

Naší snahou je omezení občanů dotčených konáním rally minimalizovat. Děkujeme za pochopení.

Pro aktivaci rychlé zadravotnické pomoci či hasičských záchranných sborů platí standardní postupy. Pro jakýkoliv pohyb po trati v době konání závodu kontaktujte nejbližšího pořadatele ! Uvedené časy se mohou z různých důvodů změnit.

Více informací o dopravních omezeních na: www.rally-kostelec.cz

Za organizační výbor Václav Krejsa,ředitel rally

Autor: Kamila Císařová

18.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Obrovskou historii má hornictví na Žacléřsku, uhlí se tam dolovalo 422 let.  Jeho dějiny popsal Jiří Mauer.
23

Z hornické bašty je skanzen

SNÍH NA ČERNÉ HOŘE. SkiResort již díky moderní technologii, navzdory teplému počasí, zasněžuje část sjezdovky Anděl.
9

Továrna na sníh už chrlí zásoby na Černé hoře

Anketa Deníku: Proč jdu letos volit?

Královéhradecký kraj - Zeptali jsme se: Jdete letos volit a proč?

Vítězný tým Ruce v bok byl suverénní, neztratil ani bod

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští Sokolové uspořádali nohejbalový turnaj trojic.

Řidiči si oddychnou. Do Úprkovy ulice se vrátí auta již příští úterý

Hradec Králové - O měsíc dříve, než bylo původně v plánu, se vrátí automobilová i autobusová doprava na opravenou Úprkovu ulici v Malšovicích.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení