Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh vbrzku zveřejníme.

Hezké a veselé stáří

Dobrý den, ráda bych touto cestou našla hodného, upřímného a spolehlivého přítele. Vím, že v dnešní době je to jako hledat jehlu v kupce sena, ale za pokus to stojí.

Jsem delší dobu sama a samota je zlá hlavně večer. Je mi smutno a televize to nezachrání. Hledám pouze vážný vztah na hezké a veselé stáří. Motorista vyšší postavy kolem padesáti let, trochu abstinent, by se hodil. Mohl by to být i děda pro mé dvě malé vnučky rošťandy, na dovádění s nimi, hraní, výlety a procházky. Chybí jim totiž jak táta, tak děda a potřebují pevnou ruku. Pro začátek je těch požadavků asi trochu moc, ale za pokus to stojí. A pokud se už někdo rozhodnete reagovat, prosím jen vážně. Čtenářka od Pardubic

Stálo mě to hodně trápení

Před lety jsem půjčila docela dost velký obnos své kamarádce. Po rozvodu potřebovala peníze, a tak jsem se rozhodla, že jí pomůžu. Ale pak jsem pochopila, že rozvod a to trápení, o kterém mi neustále vyprávěla, byl jen její velmi úspěšný tah na branku.

Prostě mě využila, získala dost peněz a pak je nehodlala a dodnes nehodlá splatit. Nemáme mezi sebou ani žádnou smlouvu, nic, na čem bych mohla já stavět a dožadovat se vrácení peněz. A tak jen tiše doufám, že se v ní hne svědomí a začne si uvědomovat, že takto by se ke kamarádce, byť dnes již bývalé, chovat neměla.

A tak si říkám, že bych už dnes nepůjčila nikomu. Ani zanedbatelnou sumu. Prostě ne. Je to poučení, které mě stálo hodně trápení. Čtenářka Jana, východní Čechy

Svěřit starost i radost

Odvažuji se napsat do Řádků důvěry v naději, že najdu přátele k seznámení nebo alespoň ke klasickému dopisování. Mám mobil, ale počítač ne.

Jsem 60letá vdova, silnější postavy a žiji v rodinném domě se zahrádkou. Děti mají již své vlastní domácnosti. S manželem jsme nechodili do společnosti, vystačili jsme si sami, muže těšila práce kolem domu. Je to už tři roky co zemřel a já se cítím opravdu hodně sama. Potkávám samozřejmě známé, se kterými prohodím pár bezvýznamných slov, ale to je vše. Protože jsem uzavřené povahy, domácí typ, ani nevím, kde koho poznat. Ráda pracuji, vařím, čtu, chodím na kratší vycházky do přírody, pletu, ale někdy bych potřebovala pomoci alespoň radou, popovídat si s někým, svěřit starost i radost a třeba se i přiučit ještě některým pracím.

Budu se těšit na odpovědi, snad touto cestou najdu spřízněnou duši. Moc bych si to přála. Čtenářka z Poličska

Ráda pomohu v domácnosti

Děkuji Deníku za Řádky důvěry a možnost do nich poslat svůj příběh. Hledám paní, která je sama a může mi nabídnout bydlení na vesnici v domku, anebo ve městě Hradci Králové. Já bych pomohla v domácnosti i na zahradě. Myslím, že my dvě bychom se určitě dohodly.

Uvažuji, že bych za bydlení ráda pomáhala i starším manželům, to by také nevadilo. Především mi chybí spřízněná duše. Doufám v serióznost odpovědí.

Napsat mi samozřejmě může i osamělý muž, který by se rád rozdělil o domácnost. Měl by být do věku 63 let. Uvítala bych muže, který má auto. A kladný přístup k lidem i životu vůbec. Ještě pár slov o mé osobě – jsem nekuřačka a věřím na dobrou dohodu. Vše podrobněji vysvětlím v dopise.

Děkuji všem za případné nabídky a těším se na odpovědi. Marta, Hradecko

Je docela šikovný, bydlí sám

Vážené Řádky důvěry, chtěla bych najít s vaší pomocí partnerku pro syna Tomáše. Je mu 33 let, má rád zvířata, ale také auta, je docela šikovný, bydlí sám a je mu smutno.

Do společnosti nechodí a pracuje mezi muži, takže nemá moc příležitosti k seznámení.

Byla bych ráda, kdyby se ozvala dívka – žena nebo maminka s malým dítětem z Pardubic a okolí. Čtenářka Marie

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e–mail jan.korbel@denik.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzdadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.