Třicátého prosince náměstí ve Vamberku, na Silvestra na hradě v Potštejně a prvního ledna již po desáté v Zelenči u Prahy. Tak vypadal nabitý harmonogram zkušeného odpalovače ohňostrojů Václava Krba.

„Na všechno se musím připravit dopředu. Zajistit pyrotechniku dle požadavků klienta, zkontrolovat odpalovací zařízení a vše naložit. Na tom mohu pracovat až ve volném čase, kdy mám již zavřeno v obchodě, kde se před Silvestrem dveře nezastavily. Když to pak děláte na tři akce jdoucí za sebou, je práce až nad hlavu,“ bilancoval Václav Krb po příjezdu z poslední štace s tím, že potlesk a nadšený pískot diváků po světelné show jsou vždy tou největší odměnou za pěknou fušku.

Zatímco ohňostroj ve Vamberku a na hradě v Potštejně považuje Václav Krb vzhledem k rozsahu použité pyrotechniky za menší, na jubilejní desátý ročník do Zelenče odjížděl s plně naloženou dodávkou. „Vamberk je tradiční akce, kterou budu zajišťovat i letos. V Potštejně šlo o odložený ohňostroj z léta, který byl pro sucho z bezpečnostních důvodů zakázaný ,“ vysvětlil Václav Krb.

Pro Zeleneč připravil letos desetiminutovou show. „Starosta chtěl něco jiného než v předchozích letech. Za každou minutu jsme vybouchali pyrotechniku asi za deset tisíc korun a byl spokojený,“ dodal odpalovač ohňostrojů.

Zájem o zábavní pyrotechniku byl i v době ekonomického poklesu srovnatelný s předchozím rokem. „Když jsem udělal vyúčtování doudlebského obchodu, zjistil jsem, že tržba je nižší za celý rok pouze o tři tisíce korun. Takže je vidět, že ten kdo bouchat chce, bouchá a bouchat bude,“ dodal spokojený Václav, ale zároveň varoval, že pyrotechnika je jako cirkulárka. Člověk nedá pozor a je hned bez prstů.

Co mě čeká:

"Po náročné předsilvestrovské sezoně, teď nastane klidnější období. Nejdříve musím ze všech prodejen vyskladnit neprodanou zábavní pyrotechniku, která tam byla v komisním prodeji. Pak je třeba zkontrolovat veškerou odpalovací techniku, se kterou jezdím po akcích, podle potřeby opravit a uložit do skladu. A nakonec ze mne bude účetní. Již mám spočítané tržby z doudlebského obchodu, ale nikoliv celkový prodej ze všech obchodů."