Osmašedesát zpěváků z Rychnovského dětského sboru (RDS) tráví celý týden na letním soustředění v rekreačním středisku v Lanškrouně.

Překvapivé vítání

Kromě Ptáčat z přípravného oddělení RDS se soustředění účastní i postupující zpěváčci z mladších Koťat a z okolních přípravek. „Celkový počet dětí je každoročně vyrovnaný a letos představuje lepší průměr,“ komentovala zájem o RDS manažerka Eva Štréglová, která má vše organizačně na starost.
I letos se Koťata těšila na celotáborovou hru. „Její téma zůstalo pro všechny děti utajené až do poslední chvíle. Protože si s sebou tentokrát nevezly žádné masky, nevěděly, co je čeká. O to veselejší bylo jejich překvapení, když je u vchodu do tábora vítali zřízenci ZOO,“ prozradila Eva Štréglová a poděkovala Hance Hovorkové a Tereze Myšákové, které hru vymyslely.

První den se ztratil krmič

Každá z chatek je označená jako výběhy pro zvířata, a jednotlivé dny jsou věnované určitým zvířátkům. Pondělí patřilo zebrám a tučňákům, v úterý se tábor proměnil ve vodní svět. „Problém ale nastal první den, kdy se ztratil krmič. Nikdo neví, zda ho nesežral lev. Děti proto pátrají a přes různé indicie zjišťují, kdo vlastně krmič je a, kam se poděl,“ dodala manažerka a záhadu odtajnila jen pro Deník. Krmičem ze ZOO je totiž sbormistr Carminy Karel Štrégl, který přijede do Lanškrouna již zítra.