Druhou šanci na život uchopila velice pevně a stala se oporou mnohým dalším. Již dva roky usiluje o realizaci motivačního projektu na záchranu lidských životů – Sad nadějí, který podporují i známé osobnosti jako rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima či poslanec Pavel Bělobrádek.

Nyní nadešel čas k zasazení prvního stromu a to v lokalitě naprosto unikátní a výjimečné – v Rokoli, poutním místě opředeném pověstí o studánce s léčivou vodou, místě s magickou Cestou manželů. Stane se tak v neděli 19. září v 16 hodin a této slavnosti bude předcházet mše v kostele Panny Marie.

„Symbolicky zasadíme dub, aby naše zdraví bylo stejně pevné. Tento strom do Sadu nadějí v Rokoli věnuje obec Podbřezí, místo mého rodiště,“ prozradila iniciátorka Věra Fina a zároveň poděkovala tamní starostce Ester Horákové. Právě v její obci bude o pouhý týden později zasazen další strom.

Účast v Rokoli potvrdil nejen Pavel Bělobrádek, ale také jazzman Laďa Kerndl s manželkou Miladou, kmotr knih s duší, jejichž autorkou je také zakladatelka spolku Jeli